Türkiye 24 saat on-line devlettir!

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devletleri internet terminolojisiyle, on-line ve off-line devletler olarak sınıflandırdığını ifade ederek, ''Türkiye, 24 saat on-line bir devlettir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu toplantıya ev sahipliği yapmanın Türkiye açısından çok önemli bir başarı olduğunu dile getiren Erdoğan, devletlerin, eskiden beri çeşitli kategorilere ayrıldığını ancak, bugün iletişim devriminden sonra zayıf ya da güçlü devlet kriterlerinin de artık değişmeye başladığını söyledi.

Antalya'da dün Telekomünikasyon Konferansı'nın açılışında yaptığı konuşmada bir hususun altını özellikle çizdiğini hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu: "Dedik ki artık sadece askeri ya da ekonomik güçleri, devletlerin dünya içindeki yerini ve etkinliğini belirlemeye yetmiyor. Artık devletler, küresel sisteme entegre olanlar ve olamayanlar diye ikiye ayrılıyor. Çeşitli

kavramlarla bu durumu anlatan tanımlamalar yapıldığını görüyoruz.

Devletleri internet terminolojisiyle şöyle sınıflandırdığımı söyledim: On-line devletler ve off-line devletler... Büyük bir memnuniyetle söyleyebilirim ki Türkiye, son yıllarda gerçekleştirdiği büyük atılımlarla artık 24 saat on-line bir devlettir. Türkiye'nin erişim dışı olduğu hiç bir alanın kalmaması için bilgi toplumuna dönüşüm çalışmalarımızı büyük bir hızla sürdürüyoruz. İş başına gelirken bir gelecek vizyonumuz vardı. Dünyanın nereye doğru gittiğini ve bizi nasıl bir geleceğin beklediğini biliyorduk."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious