Türkiye ABD'de turizm atağında

  • Giriş : 10.02.2007 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanlığının uluslararası çapta tanıtım atağına geçtiği 2007 yılında, Türkiye'nin ABD'de de görsel basına reklamlarla damgasını vuracağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

New York Kültür ve Tanıtım Ofisinden yapılan açıklamada, Türkiye'nin turizm, tarihi ve kültürel zenginliklerinin ABD, Kanada ile Güney Amerika ülkelerinden Meksika, Arjantin, Kolombiya, Brezilya, Şili ve Venezüella'da izlenme oranı yüksek televizyon programları, gazete ve dergilerde tanıtılacağı belirtildi.

Türkiye reklamlarının CNN'de 4 ay boyunca 40'ar saniyelik reklamlar halinde toplam 5 saat gösterileceğini kaydedilirken, reklamların ilkinin 12 Şubat pazar günü ünlü gazeteci Anderson Cooper'ın programında seyredilebileceği bildirildi.

ABD'nin en çok izlenen televizyon kanallarından ABC, CBS, NBC ve FOX'ta mart ayında Türkiye reklamları yer alacak ve bu reklamlar özellikle izlenme oranı yüksek toplam 20 dizi ve televizyon programında gösterilecek.
Ayrıca New York Times, New York Times Travel, Los Angeles&#!#×, Washington Post ile Amerika kıtasındaki 30 gezi ve magazin dergisinde Türkiye reklamlarının çıkacağı öğrenildi.

New York Kültür ve Tanıtım Ofisinden alınan bilgiye göre, geçen yıl Türkiye'ye giden Amerikalı turist sayısı 2005 yılına göre yüzde 22,45 civarında artarak 532 bine yükseldi.

11 Eylül terör saldırılarının ardından Türkiye'ye giden Amerikalı turist sayısında hızlı bir azalma göze çarparken, 2004 yılından itibaren turist sayısında yeniden canlanma oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious