'Türkiye adım adım elden gidiyor'

  • Giriş : 20.01.2007 / 00:00:00

Saadet Partisi lideri Recai Kutan, ülkenin, dış politika, ekonomi ve ahlaksal bakımdan hızla çöküşe geçtiğini söyledi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Recai Kutan, partisinin genel seçimlerde Ümraniye ilçesindeki sandıklarda görev yapacak başmüşahitlerin Zigana Düğün Salonu'ndaki toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Kutan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda 2007 yılı genel seçimlerinin haziran, Erdoğan'ın aday olmaması durumunda ise kasım ayında yapılacağını savundu.

Saadet Partisi'nin seçimden galibiyetle çıkmasının yalnızca iktidara gelme anlamı taşımadığını ifade eden Kutan, aynı zamanda Türkiye'nin hangi yöne gideceğinin de bu seçimle belirleneceğini söyledi. Kutan, ''Türkiye, ya emperyalist güçlerin yönüne ya da yeniden büyük Türkiye yönüne gidecek'' dedi. Türkiye'nin, sıkıntılı bir dönem yaşadığını ileri süren Kutan, ''Ancak biz, hiçbir seçim döneminde bu kadar rahat değildik. Çünkü nereye gitsek halk bizi kucaklıyor. İşimiz kolay. AK Parti milletvekilleri seçim bölgelerine bile gidemiyor. Millet, Milli Görüş iktidarını anladı'' diye konuştu. Dış politikada tehlikeli gelişmeler yaşandığını, ekonominin iyi durumda olmadığını, ulusal ve ahlaki değerlerin tahrip edildiğini öne süren Kutan, ''Türkiye, adım adım elden gidiyor.

Her geçen gün Türkiye batıyor'' dedi. Halkın yüzde 90'ının yoksulluk sınırında yaşadığını ve işsizliğin arttığını iddia eden Kutan, asgari ücrette 22 YTL'lik artış yapıldığını hatırlatarak, ''22 liraya ancak 1.5 kilo et alabilirsiniz'' dedi. Müslüman ülkelerin sınırlarının değiştirilmek istendiğini, asıl hedefin de Türkiye olduğunu iddia eden Kutan, ''Çünkü Türkiye asırlardır İslam alemine liderlik yapmıştır'' diye konuştu. Ülkenin stratejik tesislerinin satıldığını, GAP bölgesindeki arazileri yabancıların aldığını anlatan Kutan, ''Milletin bir kısmı narkozlanmış. Onları siz uyandıracaksınız. Bu seçim, var olmak, yok olmak seçimidir'' dedi. Saadet Partisi'nin şu anda 1 milyon 450 bin üyesi bulunduğunu vurgulayan Kutan, partililerden üye sayısını 2 milyona çıkarmalarını istedi.

Toplantıya Ankara'dan canlı yayın bağlantısıyla katılan eski Başbakan Necmettin Erbakan da partililere hitap etti. Erbakan, AK Parti hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, ''Seçim kapıya dayanmıştır. Bütün Türkiye'nin ve insanlığın kurtuluşu, sizin çalışmanıza bağlıdır. Önümüzdeki 5 yıl daha bu zihniyet sürerse, yıkılmış Lübnan'dan beter oluruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious