Türkiye bembeyaz!

Türkiye bembeyaz!.7771
  • Giriş : 16.02.2006 / 00:00:00

Kayseri'de dün sabahtan beri devam eden kar yağışı nedeniyle Erciyes dağı zirve kesiminde kar kalınlığı 3 metreye, kayak merkezinde ise 1.5 metreye ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayak sezonunu kar yağışı nedeniyle geç açılmasıyla sıkıntı yaşayan Erciyes Kayak Merkezindeki tesis sahipleri, son kar yağışı ile birlikte kayak sezonunun uzayacağından dolayı sevinçli. Lodos veya yağmur yağışı olmaması durumunda kayak sezonunun bu yağışla birlikte mayıs ayına kadar devam etmesi bekleniyor. Erciyes dağının zirve kesiminde de etkili olan yağış nedeniyle kar kalınlığının 3 metreye ulaştığı belirtilirken, bazı bölgelerde çığ tehlikesi olduğu için tırmanış yapacakların dikkatli olması isteniyor. Kar yağışı şehir merkezinde kar kalınlığının 30 metreye ulaşmasını sağlarken, belediye ekipleri 24 saattir yaptığı çalışmayla, şehir merkezindeki yolları açarak tuz atma çalışması yaptı.

Kayseri Bölge Trafik müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kayseri bağlantılı Ankara, Nevşehir, Niğde, Kahramanmaraş, Malatya ve Sivas karayollarının açık olduğu ancak sürücülerin zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmadan yola çıkmasına müsaade etmediklerini açıkladı.

Kayseri'nin Yahyalı, Develi, Pınarbaşı ve Sarız ilçelerine bağlı 57 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu ve köy yollarında açma çalışmasının sürdürüldüğü bildirildi.

Köylere Hizmet Götürme Birliği Yol Şube Müdürü Hakkı Kaya, devam eden kar yağışının köy yollarının yeniden kapanmasına neden olduğunu ve bazı ilçelerde kar kalınlığının 1.5 metreyi geçtiğini belirtti. Kaya, kapalı köy yollarının açılması yönündeki çalışmaların sürdüğünü ve kısa bir sürede de bu yolların ulaşıma açılacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious