Türkiye beyaza bürünüyor! TIKLA

Türkiye beyaza bürünüyor! <blink>TIKLA</blink>.3945
  • Giriş : 14.02.2009 / 18:17:00

Balkanlar'dan gelecek soğuk hava beraberinde kar yağışı da getirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında fırtına bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıya göre, İç Anadolu'nun güney ve doğusu (Ankara, Konya, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Karaman, Kayseri) ile Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında (Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli) görülecek fırtınanın gece yarısına kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Marmara bölge geneliyle zamanla Kuzey Ege kıyılarında (İzmir, Manisa, Akhisar, Balıkesir'in Ayvalık ve Edremit İlçeleri) etkisini gösterecek kuvvetli rüzgarın ise yarına kadar süreceği tahmin ediliyor.

Vatandaşların ve ilgililerin yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde sabah saatlerinde başlayan karla karışık yağmur devam ediyor. Trakya'nın birçok bölgesinde ise kar yağışı etkili oluyor.
Çorlu Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, hava sıcaklığının 2 derece olduğu kentte sabah başlayan kar yağışı, ilerleyen saatlerde yerini karla karışık yağmura bıraktı. Sıcaklığın gece 2 derece olacağı kentte yarın bulutlu hava bekleniyor. Yetkililer yarın havanın parçalı bulutlu ve yer her kar çisemelerinin görüleceğini ifade ederek, hava sıcaklığının 2-3 derece olmasının beklendiğini söylediler.

Pazartesi gününden itibaren de Trakya bölgensin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini, yağışın Salı günüde devam edeceğini belirttiler. Rüzgarın yine kuzeyden kuvvetli eseceği fakat etkili bir kar yağışının beklenmediğini kaydettiler. Çorlu'da sabah saatlerinde başlayan karla karışık yağmur kette sürücülere zor anlar yaşatırken, vatandaşlar da aniden bastıran yağışa karşı önlemlerini alma uğraşısı içine girdiler.

Doğal güzellikleri ile ünlü Abant Tabiat Parkı'nda sabah saatlerinde başlayan kar yağışı aralıklarla devam ediyor.

Abant'ta kar kalınlığı 30 santimetreye ulaşırken, kar ve buzlanma nedeniyle Abant-Mudurnu yolunda çok sayıda araç kayarak yoldan çıktı. Yoldan çıkan araçlar köylüler tarafından traktörlerle kurtarıldı.

Öte yandan, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Abant Tabiat Parkı'na yoğun ilgi gösterildi. Çok sayıda çift Sevgililer Günü'nü geçirmek için Abant'ı tercih etti. Abant'ta bulunan oteller yüzde 100 doluluk oranı ile hizmet veriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*