Türkiye bu araba için sıraya giriyor!

Türkiye bu araba için sıraya giriyor! .11756
  • Giriş : 04.10.2007 / 10:59:00

Asya menşeli otomobillerin ithalat sorunu çözüldü. Hintli Mahindra ve İranlı Samand'ın ardından ucuz oto diye bilinen Çinli Chery de Türkiye'ye geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aralık'ta satışa sunulacak olan Chery'ye büyük ilgi var. İlk etapta 3 bin adet sipariş veren Mermerler Otomotiv, yüksek talep sebebiyle rakamı artırmaya hazırlanıyor.
Zaman Gazetesi'nden Şaban Gündüz'ün haberine göre, ithalat sorununu aşan Çin, Hindistan ve İranlı firmaların ürettiği otomobiller, birer birer Türkiye'ye geliyor. Hintli Mahindra satışa çıkarken, İranlı Samand'ın 375 otomobili Türkiye'ye getirildi. Samand LX modeli bayramdan sonra 19 bin 990 YTL'den satışa sunulacak. Mermer ve zeytinyağı ihracatına karşılık, ithalat izni çıkan Chery marka Çin otomobili ise aralık ayında Türkiye'ye geliyor. Uzun süredir vize bekleyen Çin otosu, daha gelmeden büyük ilgiyle karşılaştı. Chery'nin ilk bayisi olan Yıldızlı Otomotiv, Antalya'da 7 milyon dolar harcadığı showroomunu önümüzdeki aylarda açmaya hazırlanıyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Yıldızlı, araç için 500 kişinin sıraya girdiğini bildirdi. Ucuz araba almak isteyenlerin sık sık Chery markası hakkında kendilerinden bilgi aldıklarını kaydeden Yıldızlı, "Sürekli arabanın ne zaman geleceğini soruyorlar. Bazıları şimdiden ayırtmak istiyor. Otomobilleri büyük bir sabırsızlıkla bekliyorlar." dedi. Chery'nin Türkiye distribütörlüğünü alan Mermerler Şirketler Grubu Başkanı Yüksel Mermer de ilk etapta 3 bin sipariş verdiklerini, yoğun talep sebebiyle sayının bir miktar artabileceğini dile getirdi. Otomobiller gelmeden altyapı hazırlıklarını tamamlamayı planladıklarını ifade eden Mermer, "Türkiye genelinde bayilik anlaşması yaptığımız firma sayısı 40'a yaklaştı. Görüşmeler devam ediyor. Yoğun talep olması nedeniyle bayilik konusunda seçici davranıyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious