Türkiye bu hafta yağmura doyuyor

Türkiye bu hafta yağmura doyuyor.14438
  • Giriş : 08.11.2007 / 13:38:00

Yağışlı hava yarın yurdun kuzey, iç ve doğu bölgelerinde etkisini sürdürecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yağışlar Karadeniz bölgesinin iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.
 
Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıklamasında, "Bu yağışlara ek olarak, yurdun batı kesimlerinin 10 Kasım Cumartesi günü Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisine gireceği tahmin ediliyor" denildi.
 
Açıklamada, yağışlı hava kütlesine bağlı olarak cumartesi günü Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz, akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında yağmur ve sağanak şeklinde yağış beklendiği bildirildi.
 
Sağanak yağışların, özellikle Marmara'nın güney ve doğusu, Batı aradeniz ile Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkili olacağı kaydedilen çıklamada, rüzgarın cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren yurdun batı kesimlerinde güney-güneybatı (lodos) yönlerden, akşam saatlerinden itibaren de kuzeybatı kesimlerde kuzeybatı (karayel) yönlerden fırtına şeklinde saatte 60-70 kilometre hızla eseceği belirtildi.
 
Açıklamada, kuvvetli lodos ile birlikte hava sıcaklığının 3-5 derece artacağı belirtildi.
 
"Pazar günü sıcaklıklar düşüyor"
 
Meteoroloji'nin açıklamasında, "Cumartesi günü iç ve batı kesimlerde kuvvetli lodos ile birlikte 3-5 derece artacak hava sıcaklığı, akşam saatlerinden itibaren karayel ile birlikte kuzeybatı kesimlerden başlayarak 11 Kasım Pazar günü hissedilir derecede (6-8 derece) azalacak" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious