'Türkiye Büyük Bilet Meclisi' de neresi?

'Türkiye Büyük Bilet Meclisi' de neresi?.12529
  • Giriş : 14.11.2008 / 16:32:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 23:31:14

Biz de haberlerimizde çok tashih yapıyoruz. Ama bu tashih resmi evrakta ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği tarafından yapıldı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Resmi yazıda, 'Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin adını 'Türkiye Büyük Bilet Meclisi' olarak geçirerek tashih skandalına imza attı.

Gazeteport'un haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Genel sekreterliği'nin Devlet Bakanı Cemil Çiçek'e gönderdiği resmi yazıda, 'Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin adını 'Türkiye Büyük Bilet Meclisi' olarak geçirerek tashih skandalına imza attı.

OLAY ŞENLİKLERDE YAŞANDI

İnanılmaz hata DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız'ın meclis başkanlığına verdiği soru önergesi ile yaşandı. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma, Kültür ve Sanat Etkinliklerine katılan Süleyman Yağız burada tanık olduğu bir olayı meclise taşıdı. Şenliklera katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuşma yapması için Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay'ın konuşmasını kısa tutması istendi. Bunun üzerine Seyfi Oktay Cumhurbaşkanı sunucusunun bu tutumunu protesto etmek için konuşmasını yarım bırakarak kürsüden indi. Arkasından kürsüye çıkan ev sahibi Hacı Bektaş ilçesi Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu konuşmasını uzatmaması için aynı sunucu tarafından uyarıldı.

SÜLEYMAN YAĞIZ SORU ÖNERGESİ YAPTI

DSP Milletvekili Süleyman Yağız'ın bizzat tanık olduğu bu olay TMBB'de Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması gereken bir soru önergesi olarak dile getirildi. Başbakanlık durumu öğrenmek için olayı Cumhurbaşkanlığına sordu. Cumhurbaşkanlığı da soru önergesini yanıtlaması amacıyla Devlet Bakanı ve hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek'e resmi bir yazı gönderdi. Devletin en üst düzeyindeki 'tashih' skandalı da burada meydana geldi. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen imzası ile Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'e gönderilen yazıda 'Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin adı 'Türkiye Büyük Bilet Meclisi' olarak yer aldı. Devletin en üst düzeyinde yaşanan bu tashih skandalı başta Mustafa İsen olmak üzere Cemil Çiçek'e kadar gelen bütün kademelerde tek tek atlanarak Meclise kadar geldi.

Gazeteport

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*