Türkiye büyük sıçramanın eşiğinde

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin büyük bir sıçramanın eşiğinde bulunduğuna işaret ederek, farklı düşüncelerin bu sıçramaya engel olmaması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye'de yaşayan herkesin ortak duygu ve hedefler etrafında buluşmasını isteyen Erdoğan, "Hepimiz aynı rüyayı görmeli, aynı geleceğe doğru yürümeliyiz." dedi.

aşbakan Erdoğan dün televizyonlardan halka seslendi. Birlik ve beraberlik mesajı veren Erdoğan şöyle konuştu: "Elbette hayat tarzlarımızda, görüş ve düşüncelerimizde farklılıklar olabilir. Ancak unutmayalım ki bu farklılıkların hiçbiri aynı hedefler etrafında kenetlenmemize, Cumhuriyetimizin nitelikleri ve milletimizin ortak değerlerinde birleşmemize mani değildir. Dün Cumhuriyetimizin temellerini, bu ortak rüya, bu ortak duygu ve hedeflerle attık. Bugün Cumhuriyetimizin gelecek ideallerini, vatandaşlarımızın özlem ve beklentilerini de ancak bu ruhla gerçekleştirebiliriz. Çanakkale ruhu, istiklal ruhu derken kastettiğimiz işte bu duygu birliğidir." 18 Mart'ta Çanakkale Deniz Zaferi'nin hatırasını bir kere daha yâd ettiklerini hatırlatan Erdoğan şöyle devam etti: "Bizi tek bir millet, bu toprakları kutsal bir vatan kılan ruh Çanakkale'de ortaya çıkmıştır. Çanakkale'de bir millet uyanmıştır aslında. Onun için Çanakkale ruhunu daima diri tutmak, ilelebet yaşatmak durumundayız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious