Türkiye'den 'Meksika' çağrısı: Biz hazırız!

Türkiye'den 'Meksika' çağrısı: Biz hazırız!.27880
  • Giriş : 08.09.2017 / 19:23:00

Meksika'da görülen son yüz yılın en büyük depremiyle ilgili Türkiye kolları sıvadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meksika'nın güney açıklarında meydana gele ve dünyanın eksenin kaymasına neden olan büyük depremle ilgili Türkiye harekete geçti.

Meksika Başbakanı depremin şiddetinin 8.2 olduğunu, son yüzyılda ülkede görülen en şiddetli deprem olduğunu söyledi.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), merkez üssü Pijijiapan kentinin 123 kilometre güneybatısındaki depremin 33 ki̇lometre deri̇nli̇kte kaydedildiğini açıkladı.

Türkiye'den destek çağrısı

Dışişleri Bakanlığı, güney sahili açıklarında deprem meydana gelen Meksika’ya talep gelmesi durumunda Türkiye’nin elinden gelen desteği sağlamaya hazır olduğunu açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı, Meksika’nın güney sahili açıklarında meydana gelen deprem sonrası Meksika Hükümeti ve halkı için destek mesajı yayımladı. Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Meydana gelen depremin can kayıplarına ve hasara yol açtığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Meksika halkının acısını paylaşıyor; hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimizi iletiyor, yaralılara şifa diliyoruz. Bu zor zamanda dost Meksika Hükümeti ve halkıyla güçlü dayanışma duygularımızı yineliyoruz. Türkiye talep gelmesi durumunda Meksika’ya elinden gelen desteği sağlamaya hazırdır” denildi.

Tgrt

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*