Türkiye domino rekoru geliştirildi

Türkiye domino rekoru geliştirildi.25851
  • Giriş : 20.04.2008 / 21:14:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiği şovla Türkiye domino rekoru kırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zeytinburnu spor kompleksinde düzenlenen etkinlikte konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

Büyük izler bırakmak amacıyla Türkiye domino rekorunu kırmak istediklerini ifade eden Topbaş, "İstanbul, geçmişte rekorlara imza atan bir şehirdi. Biz de bu rekorları sürdürmek istiyoruz. Bunun arkasından dünya rekorunu da kırarak rekorlara imza atacağız" dedi.

Hollanda'dan gelen uzmanlar ve öğrencilerin 225 metre karelik alanda yaklaşık 10 günde dizdiği domino taşlarına ilk hareketi, Kadir Topbaş ile İstanbul'un 7 tepesini temsil eden 7 ilköğretim okulu öğrencisi verdi.

Boğaziçi Köprüsü, Marmaray, Ayasofya Müzesi, Galata Kulesi, İstanbul'un 7 tepesini simgeleyen 7 tepede 7 Türk bayrağı, büyük boy Atatürk portresi, Türk bayrağı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin logosunu oluşturan 165 bin domino taşı, 7 dakikada devrildi.

Daha önce 90 bin domino taşı kullanılarak Efes Pilsen için yapılan Türkiye domino rekoru, bu kez 165 bin domino taşıyla kırılmış oldu. Şov, çocuklar tarafından büyük coşkuyla izlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious