Türkiye düzlüğe çıkmıştır

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Türkiye'nin krizlerden düzlüğe çıktığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Her yıl geleneksel olarak kutlanan ve bu yıl 49. Kuruluş yıldönümü olan Kale Grubu'nun Seramik Bayramı, Çanakkale'nin Çan ilçesinde gerçekleştirildi.Kale Grubu törenlerine, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Bayındırlık Bakanı Faruk Özak ve Sanayi Ticaret Bakanı Ali Coşkun'un yanında çok sayıda davetli katıldı.

Törende bir konuşma yapan Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Türkiye'nin krizlerden düzlüğe çıktığını söyledi. Bakan Çoşkun, "Türkiye hak etmediği ve ülke gerçeklerine uymayan programların uygulandığı, bir dönemden yaşanan o ekonomik depremden krizlerden kurtularak, dar boğazları aşmıştır. Düzlüğe çıkmıştır ve şuanda sürdürülebilir bir büyüme sürecinde emin adımlarla ilerlemektedir" dedi.

Bakan Ali Çoşkun, Türkiye'nin Avrupa Birliği yolunda önemli adımlar attığını vurgulayarak şöyle konuştu: "Taktir edersiniz ki, bu asır dünyanın yeniden yapılandırılmaya çalışıldığı bir asırdır. Taktir edersiniz ki, bu küreselleştirilme sürecinin, getirdiği küresel riskler ve çılgın bir rekabet dönemi yaşanıyor. 40 yıla aşkın bir süredir kapısında bekletildiğimiz, Avrupa Birliğinde Türkiye tarama sürecini başarı ile geçirmekte ve müzakere masasında adeta Türkiye'yi yeniden yapılandırarak önemli adımlar atmaktadır"

Öte yandan törenlerde konuşma yapan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Türkiye'de 49 yılda çok şeyin değiştiğini, iğne ve ipliği ithal eden ülkede bugün her şeyin üretilip ihraç edildiğini söyledi. Konuşmaların ardından törenlerde Kale Grubu Başkanı ve Murahhas Azası Dr. İbrahim Bodur tarafından törenlere 15 kez katılan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e dev bir plaket verildi.

Ayrıca fabrikada 5 yıldan 45 yıla kadar sürede hizmet veren personele de plaket takdim edildi. Seramik bayramında ayrıca kaleserafoam tesislerinin ve yer karosu 3. fabrikası modernizasyonunun temeli atıldı, klinker tesisleri ile kale teknik hizmetler şirketinin yeni hizmet binası açılışı gerçekleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious