Türkiye erken seçime mecbur kalacak

Türkiye erken seçime mecbur kalacak.8312
  • Giriş : 12.02.2009 / 21:07:00
  • Güncelleme : 12.02.2009 / 21:05:53

Pamukoğlu, ''Türkiye'nin 2009'un sonbahar aylarında erken genel seçime mecbur kalacağını tahmin ediyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Denizli'ye gelen Pamukoğlu, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, 29 Mart yerel seçimlerine katılamadıklarını söyledi.

Pamukoğlu, yerel seçimlerde partilerine başvuran bağımsız adaylardan kriterlerine uygun olanları, parti meclisinde görüştükten sonra destekleyeceklerini bildirdi.

Türkiye'nin hızla erken seçime gittiğini savunan Pamukoğlu, şöyle devam etti:

''Türkiye'nin 2009'un sonbahar aylarında erken genel seçime mecbur kalacağını tahmin ediyoruz. Biraz yerel seçimlerin sonucuna da bağlı ama bana göre Türkiye hızla erken seçime gidiyor. 29 Mart seçim sonuçları bunu tetikleyecek. Bu nedenle partimiz, 9 ay içinde hızla genel seçimi karşılayacak ve yeteri kadar milletvekilini TBMM'ye taşıyacak çalışmaları yapıyor.''

-İBRAHİM ŞAHİN'İN İFADELERİ-

Pamukoğlu, bir gazetecinin, ''Son günlerde İbrahim Şahin'in kamuoyuna yansıyan, Genelkurmay Başkanlığında kurulacak terör birimine ilişkin ifadeleri'' hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine, ''İncelemeye ve ortaya çıkarılmaya değer bir konudur'' dedi.

Osman Pamukoğlu, ''Bir tutuklu böyle bir iddiada bulunuyor, Ordu da bunu 24 saat geçmeden yalanlıyor. İncelemeye değer bir konudur. İnceleyip araştırarak, gerçek nedir ortaya çıkarmak lazım. Bunu da yapacak olan savcılardır, yargıdır'' diye konuştu.

Pamukoğlu, daha sonra partililerle Denizli Bayramyeri Meydanı ve çevresindeki esnafı ziyaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*