Türkiye EXPO için tam bir orduyla çalıştı

Türkiye EXPO için tam bir orduyla çalıştı.9345
  • Giriş : 30.03.2008 / 18:54:00

İtalya Başbakanı Romano Prodi, EXPO 2015'in evsahipliğini üstlenmek için Milano ile İzmir arasında zorlu bir yarış olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Prodi, bugün Bologna'daki evinde istirahat ettiği sırada, gazetecilerin kendisine EXPO 2015'in evsahipliğinin hangi kente verileceğine ilişkin tahminde bulunmasını istemelerine karşılık olarak, esprili bir üslupla Yarın, en iyi olan kazansın. En iyi olan da Milano" dedi.

Uluslararası Sergiler Bürosunun Paris'te yapacağı oylamayla yarın EXPO 2015'in evsahibini belirleyeceğini hatırlatan Prodi, Milano'nun rakibi İzmir'in de sıkı bir çalışma sergilediğine dikkati çekerek, "Bu zorlu bir mücadele. Bu önemli yarış için Paris'te Türkiye, diplomatlar ve yetkililerden oluşturduğu tam bir orduyla çalıştı" diye konuştu.

Prodi, yarın Paris'te olacağını da anımsatarak, Milano açısından konunun önemini, şöyle özetledi:

Yarın önemli bir gün. Zira EXPO, Milano'nun yeniden atağa geçebilmesi için önemli bir simge. Bu büyük yarış için tüm İtalya birlikte çalıştı. Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Lombardia bölgesi ve Milano'daki yerel yetkililer ve de Milano Belediye Başkanı arasındaki işbirliği, ülkemiz sistemi açısından gerçek bir örnek teşkil etmiştir."

Prodi, Milano'nun yarışı kazanmasının mümkün olduğuna inandığını ifade ederek, Milano'nun kartları harika. Umarız iyi bir sonuç alırız. Yarın sabah Paris'e uçacağım. Yarın saat 18'de son tanıtımların ardından, bir seçim yapılacak. Yarın, en iyi olan kazansın. En iyi olan da Milano" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious