Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Erdoğan'ı eleştiri

  • Giriş : 01.03.2006 / 00:00:00

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın basına yönelik "Attıkları birçok iftiranın yalan olduğu ortaya çıkıyor ve bunun birşeyler karşılığında olduğunun biz farkındayız" şeklindeki sözlerini eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TGC'den yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan ile bazı bakanların basına yönelik iddia ve suçlamalarının gün geçtikçe arttığına dikkat çekildi. Açıklamada, " Sayın Başbakan zaman zaman politikacı kimliğini öne çıkaran ve devlet adamı kimliği ile bağdaşması zor bir tutum içine girmektedir." denildi. Açıklamada, Erdoğan'ın yurt dışına giderken söylediği, "Attıkları birçok iftiranın yalan olduğu ortaya çıkıyor ve bunun birşeyler karşılığında olduğunu biz farkındayız." şeklindeki sözleri, 'ciddiyetle bağdaşmayan ve kabul edilemez' bir açıklama olarak nitelendi.

Açıklamada ayrıca, "Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na saygılı davranma geleneği, Başbakanın bu sözlerini açıkça yorumlamamızı engellemektedir. Ancak Sayın Başbakan'ın en azından halkın bilgilenme hakkına saygı göstermesini, şayet varsa 'farkında olduklarını' açıklaması ve bütün basını töhmet altında bırakmaktan vazgeçmesini bekliyoruz." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious