Türkiye gündei

  • Giriş : 27.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Economist dergisinin yuvarlak masa toplantısına katılacak. Erdoğan ayrıca, İş-Kur İstanbul il binası açılışı ve Beyoğlu Belediyesinin restore ettiği
tarihi binanın ortak açılış töreni ile Altunizade Dünya Göz Hastanesinin resmi açılışı ve iki yeni mobil göz kliniğinin hizmete alınışı törenlerine de katılacak.

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, New York'taki temasları çerçevesinde Türkevi'nde basın toplantısı düzenleyecek.

- Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda, Hollandalı Hristiyan Demokrat üye Camiel Eurlings tarafından kaleme alınan Türkiye raporu oylanacak.

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, İtalya ve Finlandiya'yı kapsayan Avrupa turu öncesinde, İstanbul Atatürk Havalimanında basın açıklaması yapacak.

- TBMM Genel Kurulu'nda Avrupa Sosyal Şartı'na Değişiklik Getiren Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı'nın görüşülmesine devam edilecek.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, İstanbul'da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun yeniden yapılanması kapsamında, önümüzdeki dönem için öngörülen stratejisi, faaliyetleri ve misyonunun değerlendirileceği toplantıya katılacak.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Sosyal Sigortalar Kurumunun, son 4 yıl içinde yaptığı faaliyetler ve Sosyal Güvenlik Kurumunun hedefleri hakkında İstanbul'da basınla sohbet toplantısı yapacak.

- İstanbul Sanayi Odası Eylül ayı Meclis toplantısı'na Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz konuk olarak katılacak ve gündemle ilgili değerlendirmelerini sanayicilerle paylaşacak.

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Yerel Televizyon Birliği ile Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Kurumu Genel Müdürlüğü arasındaki işbirliğine ilişkin protokolün imza törenine katılacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Antalya'nın Alanya ilçesinde, okul açılışları yapacak.

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İzmir'de turizmin çeşitlendirilmesi amacıyla çeşitli kuruluşların temsilcilerinin katımıyla toplantı yapacak.

- AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez ve CHP Tokat Milletvekili Orhan Ziya Diren, Kerkük'te ABD ve İngiltere başkonsolosluklarına ziyarette bulunacaklar.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Samsun'da partisince düzenlenen iftar yemeğine katılacak.

- Dokuz Eylül Üniversitesinin yeni akademik yılı, düzenlenen törenle başlayacak.

- Nato Karargahı Yeni Komutan Yardımcısı ve İspanyol Hava Kuvvetleri Temsilcisi Edvardo Zamaripa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret edecek.

- İzmir Ticaret Odası aylık olağan meclis toplantısı yapılacak. Toplantıya TMSF Başkanı Ahmet Ertürk de katılacak.

- Diyarbakır'da ''Geçmişten Günümüze Fotoğraflarla Diyarbakır'' fotoğraf sergisi açılacak.

- Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne A, B, C ve D gruplarında 2. hafta maçlarıyla devam ediliyor. (C) Grubu'nda Galatasaray, Liverpool ile Anfield Road Stadı'nda karşılaşacak.

- Beşiktaş, CSKA Sofya ile yapacağı UEFA Kupası 1. tur rövanş maçı için Bulgaristan'ın başkenti Sofya'ya gidecek.

- Fenerbahçe, Randers ile yapacağı UEFA Kupası 1. tur rövanş maçı için Danimarka'nın Arhus kentine gidecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious