Türkiye gündemi

  • Giriş : 04.07.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ile Pakistan Genelkurmay Başkanı’nı kabul edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ile Pakistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Ehsal Ul Haq ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul edecek.



- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, çeşitli temaslarda bulunmak üzere ABD’ye gidecek.



- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Gümüşhane İl Kongresi’ne katılacak.



- Devlet Bakanı Beşir Atalay, TOBB-ETÜ TİKA ortaklığında düzenlenen yabancı öğrencilere yönelik 2006 Türkoloji yaz stajı açılış törenine katılacak.



- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de katılacağı Sahipsiz Hayvanlara Yönelik Hizmetler’in tanıtımı törenine katılacak.



- Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, İstanbul’da Dış Ekonomik İlişkiler Kurumu toplantısına katılacak.



- KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, KKTC Cumhuriyet Meclisinde temsil edilen siyasal partilerin başkan ve temsilcileriyle Cumhurbaşkanlığında bir araya geliyor.



- Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, Türk Metal Sendikasınca oluşturulan "Metal Çocuk Kulübü 8. Dönem Çocuk Meclisi" toplantısına katılacak.



- Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Filistin’in Ankara Büyükelçisi Nabil Maarouf’u parti genel merkezinde kabul edecek.



- DYP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, partisinin Ankara İl Başkanlığı’nca düzenlenen ’’Sosyal Güvenlikte Son Değişiklikler



ve Emeklilerin Beklentileri’’ konulu panelin açılışında konuşacak.



- İsrailli askeri kaçıran Filistinli militanların, taleplerinin yerine getirilmesi için verdikleri sürenin dolmasının ardından, İsrail’in atacağı adımlar ve bölgedeki gelişmeler izleniyor.



- Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, İstanbul’da "Irak’taki insani durum" konulu toplantıya katılacak.



- DYP Ankara İl Başkanlığı, Emekliler Haftası sebebiyle ’Sosyal Güvenlikte Son Değişiklikler ve Emeklilerin Beklentileri’ konulu panel düzenlenecek.



- TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili basın toptantısı düzenleyecek.



- Türkiye’den düzenli olarak Ege ve Adriyatik turları gerçekleştirecek olan en yeni ve en büyük gemi olan MSC Musica, ilk yolculuğuna çıkacak.



- Londra Belediye Başkanı Ken Livingstone ve Kültür Bakanı Tessa Jowell, Londra’nın olimpiyatlarını kazanması ve özürlü olimpiyatı ile ilgili değerlendirmelerde bulunacak.



- Avrupa Büyükler Eskrim Şampiyonası İzmir’de başlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious