Türkiye Gündemi

  • Giriş : 05.07.2006 / 00:00:00

ABD'de bulunan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Hadley ile bir araya gelecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan da genel kurula iştirak edecek.

- Başbakan Erdoğan, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ile Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz'u kabul edecek.

- Pakistan Başbakanı Şevket Aziz ile bir araya gelecek olan Başbakan Erdoğan, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Zakir Haşimov'u da kabul edecek.

- İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Ankara'da Polis Akademisi Ek Eğitim ve Yurt Bloğu, Uluslararası Kriminal Bilimleri Eğitim ve Araştırma Merkezi ile POLNET Bilgi Yedekleme Merkezi'nin temel atma töreninde bulunacak.

- Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Konya'nın Ereğli ilçesinde ziyaretlerde bulunacak. Çiçek, Konya Adalet Sarayı binasının temel atma törenine de katılacak.

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Konya'nın Akşehir ilçesinde gerçekleştirilecek 47. Uluslararası Nasreddin Hoca Şenlikleri'nin açılış törenine katılacak.

- Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

- CHP İzmir İl Başkanlığı, Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut ve milletvekili Vezir Akdemir'in uğradığı saldırıyla ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

- Güneydoğu Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu, düzenleyeceği basın toplantısıyla gündemdeki son ekonomik gelişmeleri değerlendirecek.

- MÜSİAD Başkanı Ömer Bolat ve yönetim kurulu üyeleri, Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan parti genel merkezlerinde ziyaret edecek.

- İzmir Ticaret Borsası'nın bu yıl 14'üncüsünü düzenlediği gazetecilik yarışmasının ödül töreni yapılacak.

- Finlandiya Başbakanı Matti Vanhanen, Avrupa Parlamentosu'nda AB Dönem Başkanlığı Programını sunacak.

- Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Irak'ın İstanbul Başkonsolosluğunun açılışına katılacak.

- Makedonya'da genel seçimler yapılıyor.

- İstanbul Tabip Odası, Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan 'Tedavi Yardımına İlişkin Uygulama Tebliği'nin hekim ve vatandaşlara yönelik etkileriyle ilgili basın açıklaması yapacak.

- İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosundan 2006 yılında 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf, 4. sınıf ve emniyet amirliğine terfi eden personel için rütbe terfi töreni düzenlenecek.

- Türk Kızılayı tarafından düzenlenen ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi ile Kızılhaç Dernekleri Federasyonu'nun da katılımıyla gerçekleşen 'Irak'taki İnsani Durum ve Çözüm Yolları' isimli koordinasyon toplantısının sonuç bildirisi yayınlanacak.

- Çorum'da bu yıl 26'ncısı düzenlenen Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali başlıyor.

- Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Filistin'in Ankara Büyükelçisi ile görüşecek.

- Dünyaca ünlü müzik yapımcısı Arif Mardin'in cenazesi, Teşvikiye Camii'nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra İstanbul'da toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious