Türkiye gündemi

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Türkiye’nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı’na başkanlık edecek.

- Devlet Bakanı Beşir Atalay, AK Parti Isparta İl Kongresi’ne katılacak.

- İsrail’in Lübnan’a saldırıları ve krizin çözümüne yönelik diplomatik girişimler izleniyor.

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel, İzmir’de partisinin kadın kolları başkanlığı temsilcileriyle biraraya gelecek.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisinin İstanbul il başkanlığında basın toplantısı düzenleyecek.

- DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Adana ve Pozantı ilçe örgütlerince düzenlenecek Akçatekir Yayla Şenliği’ne katılıyor.

- BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, İzmir’de 200 çocuğun sünnet ettirileceği törene katılacak.

- Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda F-5A uçağının düşmesi sonucu şehit olan Hv. Er Erdoğan Alagöz’ün cenazesi, İstanbul Ataköy 5. Kısım Camii’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından İstanbul’da toprağa verilecek.

- Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakcı ile Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Erdem Başçı, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyeleriyle biraraya gelecem.

- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Samsun ve Ordu’da çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

- Türkiye Kamu-Sen’in 78 il temsilciliğinin hazır bulunacağı Yüksek İstişare Kurulu toplanacak.

- Devlet Tiyatroları sanatçısı Baykal Saran’ın vefatı dolayısıyla Devlet Tiyatroları’nda tören düzenlenecek. Törenin ardından Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılınacak.

- MAZLUMDER, İsrail’in Filistin ve Lübnan’a yönelik başlattığı saldırıyı Sivil Toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştireceği kitlesel basın açıklamasıyla protesto edecek

- Disk Ege Bölge Temsilciliği, Koç ve Tansaş Lojistik işçilerine yapıldığını öne sürdüğü baskıları protesto ederek bir basın açıklaması yapacak.

- ’’Red Bull Air Race World Series’’de, sezonun 4. yarışı İstanbul’da yapılıyor.

- Galatasaray Kulübü’nün kurucusu ve ilk başkanı Ali Sami Yen, ölümünün 55. yıldönümünde, Feriköy’deki kabri başında anılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious