Türkiye gündemi

  • Giriş : 13.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

-Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde yapılacak il başkanları toplantısına katılacak.

- Başbakan Erdoğan, ABD'nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Emekli Orgeneral Joseph Raltson'u Başbakanlık Merkez Bina'da kabul edecek.

- Sakarya Zaferi'nin 85. yıldönümü, Polatlı'da TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın da katılımıyla düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Paris'te Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen ''Halkların ve Kültürlerin Diyalogu'' konulu konferansta konuşacak. Gül, Fransız meslektaşı Philippe Douste-Blazy ile bir araya gelecek.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Ağrı'da BOTAŞ'ın boru hattında incelemelerde bulunacak.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, beraberindeki heyetle İstanbul'dan ABD'ye hareket edecek.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, 5 günlük ziyaret çerçevesinde Azerbaycan'a gidiyor. Başesgioğlu, Bakü'de Türk işadamları dernekleri TÜSİAB ve ATİP'in temsilcileriyle bir araya gelecek.

- Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın'ın Yüce Divan'da yargılanmasına devam edilecek.

- ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, Sivas'ta ziyaretlerde bulunacak.

- SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, partisinin Eskişehir il örgütünü ziyaret edecek.

- İslam Konferansı Örgütü 7. İletişim Bakanları Toplantısı, Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde başlıyor. Türkiye'yi Devlet Bakanı Beşir Atalay'ın temsil edeceği toplantıda, İslam dünyasının Batı'da yanlış anlaşılmasının önüne geçmek için yapılması gerekenler tartışılacak.

- MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, genel merkezde ''Söğüt olayları'' ile ilgili basın toplantısı yapacak.

- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, ''İl Müftüleri Hizmetiçi Eğitim Semineri''nde alınan kararlar ve güncel olaylara ilişkin Ankara'da basın toplantısı düzenleyecek.

- Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Şaban Erdikler, ''YASED Barometre Ağustos 2006'' sonuçlarını, İstanbul'da düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, KİPTAŞ tarafından inşa edilecek Topkapı Konutlarının satış kampanyasını başlatacak.

- Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Dr. Zahid Akman, İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret edecek.

- İran'da bulunan Irak Başbakanı Nuri el Maliki bugün dini lider Ayetullah Ali Hamaney ve eski Cumhurbaşkanı Ekber Haşimi Rafsancani ile görüşecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious