Türkiye gündemi

  • Giriş : 14.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

-Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu-Bağcılar tramvay hattının açılışı, İTO Meclis Toplantısı ile Alibeyköy Deresi Islah Çalışmalarının tamamlanması dolayısıyla düzenlenecek törene katılacak.

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Paris'teki temaslarının son gününde Ulusal Mecliste görüşmelerde bulunacak, Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde konferans verecek.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kredi Garanti Fonu A.Ş. Başkanı, TOBB Başkan Yardımıcısı Faik Yavuz, teminat mektubu sorununun çözümü konusunda ortak basın toplantısı yapacaklar.

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, "Türk-Arnavut Ekonomik, Ticari, Sanayi ve Teknik İşbirliği Karma Komisyonu 9.Dönem Toplantısı"na katılmak üzere Tiran'a gidecek.

- Devlet Bakanı Beşir Atalay'ın katıldığı Cidde'de düzenlenen İslam Konferansı Örgütü 7. İletişim Bakanları Toplantısı sona eriyor.

ıÜü- Azerbaycan'ı ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Çalışma ve Halkın Sosyal Güvenliği Bakanı Fuzuli Alekberov ile bir araya gelecek. Başesgioğlu, Türkiye-Azerbaycan 3. Ortak Daimi Komisyon toplantısına katılacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde yangına ilk müdahale biriminde inceleme yapacak.

- Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, partisinin Kayseri İl Başkanlığı binasının açılışını yapacak ve ziyaretlerde bulunacak.

- DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Adana'da, basın toplantısı düzenleyecek.

- Gaziantep Genç İşadamları Derneğince düzenlenen ''Türkiye Ekonomisinde Son Gelişmeler'' konulu konferansa Merkez Bankası Eski Başkanı Süreyya Serdengeçti konuşmacı olarak katılacak.

- Diyarbakır Kadın Platformu, Koşuyolu Caddesi Patlama yerinde Diyarbakır'da meydana gelen patlamayı protesto etmek amacıyla bir basın açıklaması yapacak.

- Futbolda, UEFA Kupası 1. tur ilk maçları yapılacak. İstanbul'da Beşiktaş, Bulgaristan temsilcisi CSKA Sofya ile karşılaşacak.

- Fenerbahçe, İstanbul'da Danimarka ekibi FC Randers ile mücadele edecek.

- Trabzonspor, kendi sahasında İspanya'nın CA Osasuna takımıyla karşı karşıya gelecek.

- Kayserispor deplasmanda Hollanda temsilcisi AZ Alkmaar ile karşılaşacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious