Türkiye gündemi

  • Giriş : 15.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Siirt'te ortak açılış törenine katılacak. Erdoğan, açılışını yapacağı Polis Meslek Yüksekokulu'nda öğrencilerle öğle yemeğinde bir araya gelecek. Aydınlar ilçesindeki İbrahim Hakkı Külliyesi'nin açılışı da Başbakan tarafından yapılacak. (10.30/13.30/16.15)

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karabük'ün kent merkezi ve Safranbolu ilçesinde açılışlarda, Eskipazar ilçesindeki Hadrianapolis antik kentinde incelemelerde bulunacak, '7. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin kortej yürüyüşüne de katılacak. (10.00/17.00)

- 'Uluslararası Kamu-Özel Sektör İşbirlikleri Zirvesi', Ankara'da Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın da katılımı ile yapılacak. (09.00)

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Ankara Sanayi Odası'nın 'Enerji Zirvesi'ne katılacak. (10.00)

- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde basın toplantısı yapacak. (11.00)

- DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Giresun Osmanağa Meydanı'nda düzenlenen fındık mitingine katılacak (14.00)

- BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Ankara'da 'Ortadoğu'da Jeopolitik Fırtına' konulu panelde konuşacak. (18.30)

- Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, haftalık basın toplantısını yapacak. (10.00)

- Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Yusuf Günay ile Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş, Gebze'de Marmara Araştırma Yerleşkesi'nde, TÜBİTAK tarafından üretilen ''ulusal marker''i, ortak basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtacaklar. (11.30)

- AB'ye üye 14 ülkenin büyükelçilik müsteşarları, Kayseri'de çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunacaklar. (10.00)

- Hayat Boyu Eğitim Gelişim Derneğince (HEGEM) düzenlenen 'Okullarda Şiddet ve Çocuk Suçluluğu Uluslararası Kongresi', Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda başlayacak (10.20)

- Trabzon Belediyesi'nce düzenlenen '2. Uluslararası Trabzon Kültür Sanat Festivali', 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması sergi ve ödül töreniyle başlayacak (11.00)

- Büyük Anadolu Matbaa ve Kağıt Teknolojileri Fuarı, Kayseri'de açılacak. (14.00)

- Kars'ta başlayacak ve 20'in üzerinde ülkenin büyükelçilerinin katılacağı 3. Kafkas Kültürleri Festivali etkinlikleri kapsamında, Kafkas Üniversitesi Konferans Salonu'nda, ''Sınır Ötesi Bölgesel İşbirliği ve Kafkasya'da Yerel Yönetimler'' konulu konferans düzenlenecek. Çeşitli sergi açılışları ve gösterilerle devam edecek festival, akşam Kars Kalesi'nde İbrahim Tatlıses konser verecek. (10.00)

- TOBB ve ABD Ticaret Odası'nın düzenlediği Türkiye-ABD Ortaklıklarının Güçlendirilmesi konulu toplantı gerçekleştirilecek. Programa TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve ABD Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi John W. Bachmann da katılacak. (09.30)

- İstanbul Valisi Muammer Güler, 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılının açılışı dolayısıyla yapılan çalışmalar hakkında bilgi verecek. (10.00)

- İstanbul'da yenileme çalışması tamamlanan 10 iskelenin toplu açılış töreni gerçekleştirilecek. (10.30)

- Kendilerine "Liseli Gençlik" adını veren bir grup, Galatasaray Lisesi önünde, eğitim sistemini eleştirme amaçlı eylem yapacak. (13.00)

- TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Kocaeli'ye geliyor. Hisarcıklıoğlu, vali, belediye ve oda temsilcilerini ziyaret edecek. Kocaeli müşterek oda ve işadamlarını bilgilendirme toplantısına katılacak. (15.00-16.00)

- Ömer Sabancı Bursa'da konuşacak: Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED)'in Bursa'daki Başkanlar konseyi bugün devam ediyor. Konseyin bugünkü bölümünde TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı da bir konuşma yapacak.

- Sedat Peker'in çete kurmak suçundan yargındığı Adana Adliyesi'ne getirilmesi bekleniyor.

- Adana İnsan Hakları Derneği, Diyarbakır'daki patlamayla ilgili basın açıklaması yapılacak. (12.00)

- Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde, bağlı oda başkanları ve genel sekreterlerin katılımıyla 2006 yılı başkanlar kurulu toplantısı yapılacak. (13.30)

- Adana, Osmaniye, Mersin, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Hatay illerinden tarım sektörü temsilcilerinin katılımıyla Tarım Sigortası tanıtım toplantısı Sürmeli Oteli'nde yapılacak. (14.30)

- Adana 2. Moda Günleri Hiltonsa Oteli'nde, yapılacak Beyazaltın Defilesi ile başlıyor. Moda günlerinde tekstil sektörünün içinde bulunduğu durumun atlatılmasına yönelik etkinlikler gerçekleştirilecek. (19.30)

- Diyarbakır'da meydana gelen patlamanın ardından meydana gelecek olası gelişmeler ve olaylar takip ediliyor.

- Malatya-Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde elma kültür şenliği gerçekleştirilecek. (10.00)

- Adıyaman-GAP Bölge Kalkınma İdaresi yetkilileri ve GAP Girişimci Destekleme Merkezleri tarafından düzenlenen "Adıyaman Tekstil ve Hazır Giyim Forumu" Adıyaman Türkiye Petrolleri A.O. Konferans Salonu'nda yapılacak.

- Elazığ'da MÜSİAD ve Kızılay ortaklığında kan bağışı kampanyası düzenleniyor.

- Gaziantep 1. Uluslararası Altın Fıstık Festivali bugün başlıyor.

- Türk Eğitim Sen İzmir Şubesi, okulların açılmasından önce eğitim sorunları ve çözüm önerileri konulu basın toplantısı düzenleyecek. (10.30)

- İstanbul'daki Ramazan eğlenceleri İzmir'de faaliyet gösteren Bordo Yeşil isimli bir işletmle tarafından İzmir'e taşınıyor. Firma, konuyla ilgili olarak bugün bir basın toplantısı düzenleyecek. (16.30)

- Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Dr. Eckart Cuntz ve İzmir Başkonsolosu Peter Kolb, İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal'ı ziyaret edecek. (14.30)

- Fındık İhracatçılar Birliği eski başkanı Lokman Kundakçı, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyecek.

- Turkcell Süper Ligi'nde 6. haftanın perdesi açılıyor. Ligde haftanın ilk maçında, Gençlerbirliği ile Vestel Manisaspor Ankara'da karşı karşıya geliyor. (20.00)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious