Türkiye gündemi

  • Giriş : 20.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlnmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ODTÜ'nün yeni eğitim-öğretim yılına başlaması dolayısıyla düzenlenen törene katılacak.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bursa'da Şişecam fabrikasının açılışını yapacak. Toplu açılış gerçekleştirecek olan Başbakan Erdoğan, TOKİ'nin 2 bin 277 konut ve sosyal donatı anahtar teslim töreni ile Eğitim Vadisi'nin açılışlarına da katılacak.

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bakanı Abdullah Gül, BM Genel Kurulu görüşmeleri için gittiği New York'taki temaslarına devam ediyor.

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, IMF-Dünya Bankası yıllık toplantıları çerçevesinde Singapur'daki temaslarını sürdürüyor.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile Futbol Federasyonu tarafından Olimpiyatevi'nde düzenlenen ''Fair-Play Işığında Sporda Şiddet ve Ayrımcılıkla Mücadele'' konulu panelin açılışında konuşacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesinin yeni hizmet binası açılış törenine katılacak.

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Edirne'de Selimiye Camii'nde incelemelerde bulunacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Diyarbakır Valiliğini ziyaret edecek.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Perakendeciler Federasyonu tarafından Ankara'da düzenlenen ''Global Ekonomide Türkiye Perakendeciliği'' konulu toplantıya katılacak.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, bakanlığınca Ankara'da düzenlenen, ''Çalış-Güven 2006 Yönetimi Gözden Geçirme Toplantısı''na katılacak.

- ıÜüDevlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Şangay'da Belediye Başkanı Han Zheng ile görüşecek, Çin'de iş olanaklarının ele alınacağı seminerde konuşacak.

ıÜü- Tayland'da, Kara Kuvvetleri Komutanı General Sonthi Boonyaratglin'in liderliğinde düzenlenen darbenin ardından ülkedeki sıcak durum izleniyor.

- Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Manisa'nın Turgutlu, Salihli ve Köprübaşı ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisi tarafından İstanbul'da düzenlenen ''Türk Ekonomisi Nereye Gidiyor?'' konulu panele katılacak.

- Türkiye İstatistik Kurumu, 2006 Haziran ayı istihdam ve işsizlik verilerinin yer aldığı, ''İşgücü İstatistikleri''ni açıklayacak.

- Antalya'da gerçekleştirilen 10. Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk Kardeşlik ve İşbirliği Kurultayı, komisyon kararları ve sonuç bildirisinin açıklanmasıyla sona erecek.

- Türkiye Kızılay Derneği ile MÜSİAD işbirliğinde ülke genelinde düzenlenen kan bağışı kampanyası, İstanbul'da başlatılacak.

- Erciyes Üniversitesinin 2006-2007 akademik yılı açılışı nedeniyle Sabancı Kültür Sitesi'nde tören yapılacak.

- Radyo Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK), yerel ve bölgesel yayıncılara yönelik eğitim seminerlerinin 16'ncısı Erzurum'daki Polat Renaissance Otelde yapılacak.

- İstanbul Valisi Muammer Güler, ''Niçin Tarihi Ahşap Yapıları Korumalıyız'' konulu konferansa katılacak.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 100 bin ilköğretim okulu öğrencisine eğitim seti dağıtım töreninde bulunacak.

ıÜü- ABD Başkanı George Bush, BM Genel Kurul toplantıları için New York'a gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious