Türkiye gündemi

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de ortak açılışlar ve TOKİ konutlarının anahtar teslim törenlerine katılacak.

- Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül New York'ta İspanya Dışişleri Bakanı Miguel Angel Moratinos ile birlikte BM Genel Sekreteri Kofi Annan'la bir araya gelecek, ardından Avusturya, Kanada ve İsviçre dışişleri bakanları ve İKÖ Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ile görüşecek.

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, Bulgaristan Parlamentosu Avrupa Entegrasyon Komitesi üyelerinden oluşan heyeti kabul edecek.

- Heyet üyeleri, Dışişleri Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu üyeleri ile de ayrı ayrı bir araya gelecek, AB Genel Sekreterliği'ni de ziyaret edecek.

- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Amasya'nın Suluova ilçesinde, Amasya Şeker Fabrikasının 53. Pancar Alım Kampanyası'nı başlatacak.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Telekomünikasyon Kurumu ve Telekom Dünyası Dergisi tarafından İstanbul'da düzenlenen ''Genişbant Telsiz Erişim Hizmetlerinin Yetkilendirilmesi ve Teknolojik Gelişmeler'' konulu konferansta konuşacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediye Başkanlığı ve AK Parti Adıyaman İl Başkanlığını ziyaret edecek.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, ABD ziyareti dönüşü İstanbul Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyecek.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Ankara'da SSK il müdürlerinin toplantısına katılacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisinin Ankara il başkanlığının düzenlediği ''Siteler Ölmesin'' konulu toplantıya katılacak.

- AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Hayati Yazıcı, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenliyecek.

- Uluslararası Avukatlar Birliği ve Kayseri Barosu'nca düzenlenen ''Yabancı sermaye yatırımlarından doğan ihtilaflar'' konulu seminer, Kayseri'de başlıyacak.

- Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, haftalık basın toplantısını yapacak.

- Selçuk ve Karadeniz Teknik Üniversitelerinde yeni akademik yıl, düzenlenecek törenlerle başlıyacak.

- Ankara Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirilecek törenle 28 ilçe ve ilk kademe belediyesine kazıyıcı - yükleyici kepçe dağıtacak.

- İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, okul önlerinde tedbir maksatlı oluşturulan emniyet ekipleri konusunda basın toplantısı düzenleyecek.

- Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda "Tehlikeli atıkların bertarafı" konulu panel düzenlenecek.

- 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali ile 2. Uluslararası Avrasya Film Festivali'nde, gala gösterimleri ve söyleşiler takip ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious