Türkiye gündemi

  • Giriş : 23.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de Çaykent ve Muradiye belediyelerini ziyaret edecek, Kalkandere'de ortak açılış törenine katılacak. (10.30/11.30/13.00)

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Trabzon Havaalanı'nda Yeni İç Hatlar Terminal Binası'nın temel atma törenine katılacak (11.00)

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe Kocaeli'nde incelemelerde bulunacak.

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Konya'da düzenlenecek Kongre Turizmi Toplantısı'na katılacak ve Mevlana Müzesi'ni ziyaret edecek. (10.30/15.00)

- Ankara Valiliği, 3 bin öğrenciye Ankara'nın tarihi ve turistik yerlerini gezdirecek.

- Ölçme-Der, ölçü aletleri imal eden firmaların katılımı ile Ankara'da "AB Uzmanlarınca Ölçü Aletleri Direktifi sektör eğitimi" düzenliyor. (09.00)

- Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, genel istişare toplantısı yapacak. (10.00)

- Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Resul Akay'ı, ardından da Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız'ı ziyaret edecek.(10.30-12.00)

- Yumurta Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Derya Pala, Ankara'da basın toplantısı düzenleyecek. (10.30)

- Ankara'da Mehmet Akif Kültür Derneği'nin açılışı yapılacak (11.00)

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Ankara'da 'Seda Pasta Bistro'nun açılışına katılacak (12.00)

- Hürparti Genel Başkanı Yaşar Okuyan, Ankara'da basın toplantısı yapacak (12.00)

- TAYAD'lı aileler eylemlerine Ankara'da devam ediyor (12.30)

- Bağımsız Eğitimciler Sendikası 'Eğitimdeki sorunlar' ile ilgili Ankara'da basın toplantısı yapacak (12.30)

- TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Anmara'da 'Fındık Sektörü Analizi' konulu konferans düzenliyor. Konferansta Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Gazeteci Ahmet Gürsoy konuşacak. (13.00)

- Ankara'da LÖSEV Lösemili Çocuklar Konağı hizmete açılıyor. Açılışa 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel de katılacak. (15.00)

- Hema Endüstri ile Madison Oil ortaklığında Karadeniz'de doğalgaz ve petrol arama çalışmaları yapacak gemi, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın da katıldığı törenle İstanbul'dan uğurlanacak. (11.00)

- Ezilenlerin Sosyalist Platformu'na (ESP) üye bir grup, son günlerde polisin yaptığı operasyonları Ankara'da protesto edecek. (12.30)

- CHP Kağıthane İlçe Başkanı Fevzi Şit yapacağı basın açıklamasıyla Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç'ın bazı CHP'li partililer hakkında ortaya attığı iddialara cevap verecek. (13.00)

- Gençleri madde bağımlılığından uzak tutmanın yollarını göstermek amacıyla düzenlenen 'Madde Bağımlılığını Önleme Kampanyası'nın tanıtımı İstanbul'da yapılacak. Tanıtıma Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun yanı sıra 81 il valisi, belediye başkanları ile eşleri de katılacak. (13.00)

- Türk Eczacılar Birliği'nin Van'da yaptırdığı ilköğretim okulunun açılışı, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in de katılımı ile yapılacak. (14.30)

- Van'da 13. Van Asya Uluslararası İpekyolu Turizm ve Sanayi Fuarı'nın açılışı yapılacak. Fuarın açılışına Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu katılacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Şanlıurfa'da valilik, belediye başkanlığı ve sağlık tesislerini ziyaret edecek. Akdağ, sağlık personeliyle ve ardından meslek temsilcileriyle toplantı yapacak.

- Türkücü İbrahim Tatlıses, By Tatlıses mağazasının açılışına katılmak üzere Gaziantep'e gelecek. Tatlıses, Gaziantep'te basın toplantısı düzenleyecek (16.00)

- Anadolu Lisesi'nde sınıfta kalan öğrenciler, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk bırakacak. (14.30)

- Mısır Prensesi Samra'yı giydiren Türk modacı Erhan Kaşcalı, İzmir'de prenses için Denizli kumaşından özel olarak hazırlanan koleksiyonuyla ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (14.00)

- Reşat Nuri Güntekin'in Çalıkuşu ve Dudaktan Kalbe adlı romanlarını da yazdığı evinin restorasyonu tamamlandı. Çocuk Kütüphanesi olarak düzenlenen ev hizmete açılacak. (11.00)

- Evleri heyelan bölgesinde kalan bir grup Adanalı aynı bölgede çadır kurup eylem yapacak. (11.00)

- Antalya Altın Portakal Film Festivali ve 2. Uluslararası Avrasya Film Festivali, ödül töreni ile sona erecek. (21.00)

- Turkcell Süper Lig, Türk Telekom Lig A, Lig B ve 3. Lig'e bugün yapılacak maçlarla devam edilecek.

- Trabzonspor ile Galatasaray derbi maçta karşı karşıya gelecek. (20.00)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious