Türkiye gündemi

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı, Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek. (15.30/14.30)

- Başbakan Erdoğan, TTNet, Microsoft ve İntel işbirliği ile gerçekleştirilen 'Her eve internet her eve bilgisayar' kampanyasının başlangıç törenine katılacak. (12.30)

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Milli Prodüktivite Merkezi, Türkiye İş Kurumu ve İşçi Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü arasında Ankara'da yapılacak işbirliği protokolleri imza törenine katılacak. (11.00)

- İçişleri Bakanı Aksu, 31 gazi ve vazife malülu ile 23 şehit yakını olmak üzere toplam 54 hak sahibine devlet övünç madalyası verecek. (17.00)

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Antalya'da kongre turizmi toplantısında konuşacak, Röleve ve Anıtlar Müdürlüğü binası ile müze ek binasının açılışını yapacak. (10.0013.30)

- Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, gezi ve incelemelerde bulunacak. İlk olarak yeni parti binasının açılışını yapacak olan Mehmet Ağar, sırasıyla Belediye Başkanlığı'nı, Ticaret ve Sanayi Odası'nı, Muhtarlar Derneği'ni, Ticaret Borsası'nı ve Ziraat Odası'nı ziyaret edecek. (12.30)

- Ağar, TESK Otel'de fındık ve güncel konulara ilişkin açıklamalarda bulunacak ve daha sonra toplu iftar yemeğine katılacak. (16.30)

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Karaman'da çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunacak. (12.00)

- Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, ATO Başkanı Sinan Aygün'ü ziyaret edecek. (11.00)

- Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan basın toplantısı yapacak (11.30)

- Eğitim Sen Ankara Şubeleri 'Kadrolaşma, baskın, ceza ve sürgün politikalarına' karşı Milli Eğitim Bakanlığı önünde oturma eylemi yapacak (15.30)

- Umut Vakfı, Taksim Meydanı'nda 'Dünya Silahsızlanma Günü'nde bir dizi etkinlik düzenleyecek. (12.00)

- Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Genel Sekreter Musa Çam ve Genel Başkan Yardımcısı Adnan Serdaroğlu 5 Nisan 2006 tarihinde ölüm orucuna başlayan Avukat Behiç Aşçı'yı, İstanbul'daki evinde ziyaret edecek. (12.00)

- İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi, Gayri müslimleri ilgilendiren Vakıflar Yasa Tasarısı'nın ertelenmesine tepki göstermek için TBMM Başkanı Bülen Arınç'a mektup gönderecek. (13.00)

- Küçükçekmece Belediyesi ekipleri ilçedeki fırınların teknik ve hijyenik şartlarını denetleyecek. (13.00)

-Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ndeki mahkumların saldırıya maruz kaldığını iddia eden TAYAD'lı aileler, suç duyurusunda bulunacak. (13.30)

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'daki muhtarlarla birlikte iftar yapacak. (19.00)

- Bursa'da polise patlayıcı madde satmaya kalkan eski uzman çavuş ve arkadaşı adliyeye sevk edilecek.

- Musevi asıllı işadamı Nesim Malki'nin öldürülmesiyle ilgili davaya Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek.

- Malatya İnönü İnüversitesi 2006-2007 Akademik açılışı bugün yapılacak. Akademik açılışa konuşmacı olarak Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu katılacak.

- Güneydoğu Belediyeler Birliği toplantısı Diyarbakır'da yapılıyor.(14.00)

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler Adana'da temas ve incelemelerde bulunacak. Bakan Güler, bakanlığına bağlı kurumları gezdikten sonra Adana Ticaret Odası ve Adana Sanayi Odası'nda bölgenin işadamları ile biraraya gelecek. (09.30/14.00/16.30)

- Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliğince, Batum-Hopa demiryolu projesi ve Kars-Tiflis projesinde yaşanan güncel gelişmelerle ilgili Trabzon'da basın toplantısı düzenlenecek. (12.00)

- İnsan Hakları Derneği (İHD) Trabzon Şubesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi'inde ortaya çıkan intihal iddialarıyla ilgili dernek binasında basın açıklaması yapacak. (10.30)

- Fiskobirlik Yönetim Kurulu eski Başkanı Salih Erdem, fındık konusundaki gelişmeler ve kendisiyle ilgili eleştiriler hakkında kamuoyunu bilgilendirmek için Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı yapacak. (12.00)

- İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış töreni, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in katılımıyla gerçekleştirecek. (09.00)

- Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Şerafettin Kılıç, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Alıcı'nın "Keşke Anadolu Müslüman olmasaydı" şeklinde yaptığı açıklamalar ile ilgili basın açıklaması yapacak. (10.30)

- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeni alınacak 50 otobüsün ihale sözleşmesini imzalayacak. (09.00)

- UEFA Kupası 1. tur rövanş maçlarında bu gece Beşiktaş, Bulgaristan'ın CSKA Sofya takımıyla Sofya'da, Kayserispor, Hollanda'nın AZ Alkmaar takımıyla Kayseri'de, Fenerbahçe, Danimarka'nın FC Randers takımıyla Aarhus'ta ve Trabzonspor da İspanya'nın CA Osasuna takımıyla Pamplona'da karşılaşacak. (19.30/20.00/21.30/21.45)

- Futbolda Lig (B) 5. Grup'ta 8. hafta maçları bugün yapılacak. (16.00)

-Botaşspor ve Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin ortaklaşa düzenleyeceği Basketbol turnuvası ile ilgili basın açıklaması yapılacak. (10.30)

- Çaykur Rizespor, cumartesi günü kendi sahasında oynayacağı Gaziantepspor maçı hazırlıklarını bugün yapacağı idmanla sürdürecek.

- Konyaspor, zorlu Galatasaray deplasmanına hazırlanıyor. Konyaspor, Türkcell Süper Ligi'nin 8. haftasında deplasmanda karşılaşacağı Galatasaray maçının hazırlıklarını sürdürüyor. (16:00)

- Sivasspor Ankara maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Lige kötü bir başlangıç yapan ancak son 2 haftada aldığı sonuçlarla puanını yükselten Sivasspor, cumartesi günü Ankaraspor'u konuk edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious