Türkiye gündemi

  • Giriş : 29.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı Başbakanlık Merkez Bina'da kabul edecek. (15.00)

- Başbakan Erdoğan ABD'ye gidecek.(21.00)

- Ankara Valisi Önal, Mamak'da hayırsever işadamlarının yaptırdığı okulların açılışına katılacak. (10.00/11.00/12.00)

- Emniyet Genel Müdürlüğü haftalık basın toplantısı yapılacak (10.00)

- Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nabil Maarouf Türkiye Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Başoğlu'nu ziyaret edecek (10.00)

- Tüm Özürlüler ve Aileleri Derneği, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu ziyaret edecek (11.00)

-Cumhurbaşkanı Sezer, Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mümtaz Soysal'ı kabul edecek. (11.00)

- Engelliler Federasyonu, Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü'ne başvurarak tüzel kişilik kazanacak. Başvurunun ardından basın açıklaması yapılacak (11.00)

- İP Genel Başkanı Perinçek, basın toplantısı düzenleyecek. (11.00)

- Ulaştırma Çalışanları Memur Sendikası, itfaiyecilerin sorunları ile ilgili basın açıklaması yapacak (12.00)

- Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki iftar yemeği verecek (18.50)

- Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Devlet Çoksesli Korosu Müdürlüğü tarafından Muzaffer Arkan 2006-2007 sanat sezonu açılış konseri düzenlenecek (20.00)

- RTÜK'le birlikte izleyici temsilciliği konulu bir toplantı yapılacak. Toplantıya, RTÜK Başkanı Zahid Akman da katılacak. (11.00)

- Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP) üyeleri, son günlerde yapılan polis operasyonları ile ilgili basın açıklaması yapacak. (13.00)

- TÜSİAD, okul öncesi eğitimi yaygınlaştırma pilot projesini tanıtacak. Programa MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü Remzi İnanlı, İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer de katılacak. (14.00)

- Sanayi Bakanı ve Ticaeret Bakanı Ali Çoşkun ve Yargıtay Onursal Başkanı Sami Selçuk, İş Dünyası Vakfı'nın iftar yemeğine katılacak. (19.00)

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Bahçelievler İşadamları Derneği'nin düzenlediği iftar yemeğine katılacak. (19.00)

- İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, 14 ilin katılımıyla yapılacak olan 'Yerinden Olmuş Kişiler Hizmet Sunumuna Dair Eylem Planı Tanıtım Toplantısı' için Van'a geliyor.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Enis Yeter bir dizi açılış ve etkinliğe katılmak için Elzaığ'a geliyor. Enis Yeterle birlikte çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen de Elazığ'da olacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, bugün akşam saatlarinde Rize'ye gelecek. Parti teşkilatının Öğretmenevi'nde düzenleyeceği iftar proğramına katılacak olan Ağar, geceyi Rize'de geçirecek.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Konya'ya geldi.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar Giresun'da basın toplantısı düzenleyecek. (10.00)

- Milli Eğitim Bakanlı tarafından organize edilen gezi kapsamında 4 bin öğrenci Çanakkale Şehitlikleri'ni rehberler eşliğinde gezecek. (12.00)

- İsveç Sosyal Demokrat Parti Milletvekilleri ve temsilcileri, İzmir SHP İl Başkanlığı'nda SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın ile görüşecek. Karayalçın, ziyaretin ardından basın toplantısı düzenleyecek. (11.00-11.30)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious