Türkiye gündemi

  • Giriş : 06.10.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


- Başbakan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca il protokolüne verilecek iftar yemeğine katılacak.

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Avrupa Komisyonu Ankara Temsilcisi Hansjörg Kretschmer ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Aiguo Song'u Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

- Milletvekili seçilme yaşının 25'e düşürülmesini öngören Anayasa Değişikliği teklifi, TBMM Anayasa Komisyonunda görüşülecek.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Diyarbakır'da çeşitli incelemelerden bulunarak, açılışlara katılacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ile Almanya'nın Çevre Bakanı Sigmar Gabriel, Antalya'da düzenlenen ''Türk Alman Çalıştayı''na katılacaklar.

- Bakan Pepe, Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliğini (GATAB) ziyaret edecek, Kemer arıtma tesislerinde incelemelerde bulunacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Konya ve Çumra'da bazı ziyaretlerde bulunacak.

- Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, yeni Türk Ceza Kanunu'nun iletişim özgürlüğüne karşı olarak nitelendirilen ve hapis cezası içeren hükmüyle ilgili İstanbul'da basın toplantısı yapacak.

- İstanbul'un kurtuluşunun 83. yıldönümü kutlanıyor. Taksim Cumhuriyet Anıtındaki törenin ardından Vatan Caddesinde geçit töreni düzenlenecek.

- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Adapazarı yeni yerleşim bölgesinde 17 Ağustos Camisi'nin açılışı ile bir başka caminin temel atma törenlerine katılacak.

- Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, haftalık basın toplantısını yapacak.

- Ankara Ticaret Odası ile Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) tarafından düzenlenen ''Enerji, Türkiye, Gelecek'' başlıklı panel Ankara'da yapılacak.

- Türkiye Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir belediye Başkanı Aytaç Durak basın toplantısı düzenleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious