Türkiye gündemi

  • Giriş : 12.10.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Fransa'da sözde Ermeni soykırımını kabul etmeyenlere hapis ve para cezası öngören yasa teklifi Fransa Parlamentosu'nda görüşülecek.

- Ankara Ticaret Odası Başkanı Aygün, yasa teklifi sebebiyle olağanüstü toplantı yapacak. Toplantının ardından deklarasyon yayınlanacak.

- Sivil toplum kuruluşları da, yasa teklifine tepki göstermek amacıyla yurt genelinde çeşitli eylemler yapacak.

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Afganistan Dışişleri Bakanı Dadfar Spanta ile görüşecek. Cumhurbaşkanı Sezer, daha sonra sırasıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt ve Başbakan Erdoğan ile haftalık olağan toplantısını yapacak.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Merkez Bina'da Alman Parlamenter Lale Akgün'ü kabul edecek. Başbakan Erdoğan daha sonra Afganistan Dışişleri Bakanı Dadfar Spanta ile makamında görüşecek. Erdoğan, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Westmacott'u Başbakanlık'ta kabul edecek. Erdoğan akşam saatlerinde Resmi Konut'ta düzenlenecek olan Yüksek Planlama Kurulu Toplantısına katılacak.

- TBMM Başkanlık Divanı, Meclis Başkanı Bülent Arınç başkanlığında toplanacak.

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Brüksel'de temaslarda bulunacak.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Türk Patent Enstitüsünde "Patent ve Marka Vekilleri" istişare toplantısına katılacak. Bakan Coşkun, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ortak yürütülen piyasa gözetim faaliyetleri ile ilgili konuları içeren ''Eşleştirme Projesi''nin tanıtılması amacıyla düzenlenen toplantıya da katılacak.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, BM Gıda ve Tarım Teşkilatı Türkiye Temsilcisi Tabet ile birlikte ortak basın açıklaması düzenleyecek.

- ABD'nin terörle mücadele özel temsilcisi emekli Orgeneral Joseph W. Ralston, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile görüşecek.

- Afganistan Dışişleri Bakanı Rengin Dadfar Spanta, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile bir araya gelecek, Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek.

- BM Lübnan Barış Gücü harekatına katılacak Türk birliğinin Ankara'dan ayrılışları dolayısıyla 4. Kolordu Komutanlığı General Eşref Akıncı Kışlası'nda uğurlama töreni yapılacak.

- Brüksel'deki temaslarını tamamlayan KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıs'a hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda basın açıklaması yapacak.

- BM Kalkınma Programı Başkanı Derviş, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret edecek.

- Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, çeşitli inceleme ve il koordinasyon kurulu toplatısına katılmak üzere Aydın'a geliyor.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Rumeli Türkleri ve Dayanışma Vakfı tarafından Hilton Oteli'nde düzenlenecek olan geleneksel iftar yemeğine katılacak.

- SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Antalya'da bir basın toplantısı düzenleyecek.

- Hürparti Genel Başkanı Yaşar Okuyan, partisinin genel merkezinde basın toplantısı yapacak.

- BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, terörle mücadele eden emekli uzman erbaşların kurduğu derneğin yöneticilerini kabul edecek.

- 6. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk, ölümünün 19. yılında Devlet Mezarlığındaki kabri başında anılacak.

- İsveç'te 2006 Nobel Edebiyat Ödülü sahibini bulacak.

- Gürcistan-Türkiye arasında işbirliğini hedefleyen dönüşümlü toplantının 5.'si Ankara'da yapılacak.

- Sağlık, Çevre ve Orman ile Tarım Bakanlıklarının müşteşarları "Pandemi İzleme Kurulu" toplantısına katılacak.

- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, British Council yetkilileriyle birlikte 'İller arası sokak ligi projesi'ne ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

- Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından "Jeotermal Enerji'' hakkında konferans düzenlenecek.

- ASAM Stratejik Öngörü 2003 konferanslarına devam edilecek.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile görüşecek olan Eğitim Sen daha sonra bakanlık önünde açıklama yapacak.

- Ulusal Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (USTKB), ülkedeki son gelişmelere ilişkin görüşlerini kamuoyuna açıklamak üzere basın toplantısı yapacak.

- Ankara Üniversitesi Rektörü Nusret Aras, Ankara'nın Başkent oluşu ve Cumhuriyetin ilanının 83. yıldönümü nedeniyle konuşma yapacak.

- Dünya Ralli Şampiyonası'nın 13. ayağı olan 4. Türkiye Rallisi, akşam saatlerinde Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda verilecek startla başlayacak.

- Boks Federasyonu Başkanlığına adaylığını koyan Cemal Kamacı toplantı düzenleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious