Türkiye gündemi

  • Giriş : 15.10.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, İspanya Dışişleri Bakanı ile Dışişleri Konutu'nda görüşecek. Gül daha sonra Türkiye-AB Troykası Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere Lüksemburg'a gidecek.

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Ankara Örnek Mahallesindeki Göreneller Görme Engelliler İlköğretim Okulunun düzenlediği iftar programına katılacak.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Ankara Tarım İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ''Dünya Kadın Çiftçiler Günü'' kutlama programına katılacak.

- Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Şanlıurfa'da partisince verilecek iftar yemeğine katılacak. Mumcu uçakla Diyarbakır Havaalanı'na inip buradan Şanlıurfa'ya geçecek.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın, Almanya'nın Köln şehrindeki temasları izleniyor.

- Geçmişte sol partilerde görev almış kişilerle siyasete yeni atılacak 300 kişi İstanbul'da düzenlenecek bir törenle Sosyaldemokrat Halk Partisi'ne katılacak.

- Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nın Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlediği iftara Necmettin Erbakan ile Genel Başkan Recai Kutan katılacak.

- Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan 'sözde Ermeni soykırımını inkarını suç sayan yasayı meclislerinde kabul eden Fransa'ya ve Nobel ödülü verilen Orhan Pamuk'a tepki göstermek amacıyla basın açıklaması yapacak.

- DYP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Nedim Bilgiç, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

- Altı Nokta Körler Vakfı üyelerinden oluşan görme engelliler, Şişli ile Taksim arasında "Beyaz Baston Yürüyüşü" yapacak.

- Süleymaniye Camii'nde "Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" yapılacak. Yarışma için dünyaca ünlü Mısırlı hafız Dr. Ahmet Naina İstanbul'a gelecek.

- Altı Nokta Körler Vakfı'na üye görme engelli vatandaşlar sorunlarını dile getirmek için 'Beyaz Baston' yürüyüşü gerçekleştirecek. Yürüyüşe Şişli Belediye başkanı Mustafa Sarıgül de katılacak.

- Azeri kökenli İngiliz vatandaşı sanatçı Sami Yusuf, Fatih Belediyesi Ramazan çadırında iftar verecek.

- Turkcell Süper Lig'in 9. haftası bugün yapılacak 5 maçla tamamlanacak.

- Dünya Ralli Şampiyonası'nın 13. ayağı olan 4. Türkiye Rallisi, Antalya Kemer'deki etaplarla sona eriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious