Türkiye gündemi

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Ankara'da "İnovasyon Çerçeve Raporu Paylaşım" toplantısına katılacak.

- Devlet Bakanı Beşir Atalay, Ankara'da "II. Uygulamalı Etik Kongresi"ne katılacak.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Ankara'da "Yazılım Sektörü" toplantısına katılacak.

- OECD Genel Sekreteri Jose Angel Gurria önce Dışişleri Bakanı Gül ile daha sonra da Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile görüşecek.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Beypazarı Trona tesislerinde incelemelerde bulunacak.

- Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Dünya Halter Şampiyonası'nda birinci olan Taner Sağır'ı kabul edecek.

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Mersin'de düzenlenen Kongre Turizm Toplantısına katılacak.

- 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, İstanbul Sanayi Odası'nın meclis toplantısında "2006 Ekiminde Türkiye ve Dünyadaki Gelişmeler ve Ekonomimize Etkileri" konulu bir konuşma yapacak.

- TBMM Genel Kurulunda, Vakıflar Yasa Tasarısı ele alınacak.

- Dilovası beldesindeki sanayi kirliğinin yol açtığı zararların belirlenmesi amacıyla kurulan araştırma komisyonu, karar toplantısı yapacak.

- Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Van'da parti teşkilatı ve bazı meslek odalarını ziyaret edecek.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz ve Kuveyt Maslahatgüzarı Diyab Al Rashidi'yi ayrı ayrı kabul edecek.

- Danıştay 2. Dairesi'ne silahlı saldırısıyla ilgili davaya Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

- Türkiye Frıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, fırıncı esnafının ekmek üretim aşamasında Fransız malları kullanmama kararını Adana'da düzenleyeceği basın toplantısı ile açıklayacak.

- Hakkari'nin DTP'li Belediye Başkanı Metin Tekçe, Van 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "terör örgütü PKK'nın propagandası"nı yaptığı suçlamasıyla hakim karşısına çıkacak.

- DYP İstanbul İl Başkanlığı, sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan tasarıyı kabul eden Fransa'yı protesto etmek için Fransız Konsolosluğu'na siyah çelenk bırakacak.

- İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, "1000 Veli, 1000 Öğrenci" kampanyasına katkıda bulunan hayırseverlere törenle plaket verecek.

- İş Hayatı Dayanışma Derneği (İŞHAD), İstanbul'da, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, çok sayıda Orta Asyalı büyükelçi, başkonsolos ve iş adamının katılacağı bir iftar yemeği verecek.

- Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Berlin'de, AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn ile Berlin'de görüşecek.

- Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi (C) Grubu üçüncü maçında Galatasaray, Hollanda'nın PSV Eindhoven takımı ile Atatürk Olimpiyat Stadı'nda karşı karşıya gelecek.

- Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde haftalık basın toplantısı düzenleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious