Türkiye gündemi

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. (12.30)

- Erdoğan, Eurochambers Başkanı Piere Simen'i kabul edecek (18.00)

- AK Parti MYK Toplantısı yapılacak. (19.00)

-Dış Ticaret Haftası nedeniyle Turguality yönetici geliştirme programına iştirak eden firmalara sertifikaları verilecek (19.30)

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) Başkanı Pierre Simon ile Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Ekonomi, Ticaret ve Tarım Bölümü Başkanı Ulrike Hauer, ''Avrupa Birliği Katılım Süreci ve Ticaret ve Sanayi Odaları: Örnek Uygulamalar-Projeler'' konulu toplantının açılış konuşmalarını yapacaklar. (09.30)

- MEB ile Türk Kızılayı tarafından gerçekleştirilen kan bağış kampanyası Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in vereceği kan ile başlayacak. (10.00)

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Atatürk'ün doğumunun 125. yılı münasebetiyle düzenlenecek olan Mill Pul Sergisi'nin açılışına katılacak. (10.00)

- Ankara Sanayi Odası Ekim ayı olağan Meclis Toplantısı yapılacak. Toplantıya Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Hallaçoğlu da katılacak. (10.15)

- İnsan Hakları Ortak Platformu'nun düzenlediği 'Düşünceye Özgürlük' kampanyası başlıyor. (12.30)

- Belçika Dışişleri Bakanı Karel De Gucht Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile görüşecek. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek. (16.30)

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, 2003 yılında Burgazada'da çıkan yangın sonrası yapılan ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceleyecek. (12.00)

- Emeğin Partisi (EMEP), tedavi gördüğü Almanya'da ölen yazar ve çevirmen Şeref Aydın için cenaze töreni düzenleyecek. (12.30)

- Özgür-Der tarafından Ramazan ayı boyunca her cumartesi günü yapılacak olan 'Başörtüsü Yasağı Protestoları'nın ilki gerçekleştirilecek. (12.30)

- Tecrite Karşı Dayanışma Komitesi üyeleri, eylem yapacak. (13.00)

- Gönüllü 100 fotoğrafçı, Lübnanlı çocuklar yararına 100 fotoğraftan oluşan bir sergi düzenleyecek. (14.00)

- İnönü Üniversitesi'nde "Bor Teknolojileri ve Bor Enstitüsünün Tanıtımı" konulu konferansı Bor Enstitü Müdürü Erg İnger verecek. (11.30)

- Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması (Mıss Cıvılızatıon Of The World) Adıyaman'ın Kahta İlçesi Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak. (20.00-24.00)

- 18-26 Kasım 2006 tarihleri arasında düzenlenecek "Mersin Otomobil, Ticari Araçlar ve Motosiklet Fuarı"nın tanıtımı amacıyla Mersin Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında basın toplantısı düzenlenecek.

- Sosyal Demokrat Halk Partisi Genel Başkanı Murat Karayalçın, İzmir'de son siyasi gelişmeler ile ilgili bir basın açıklaması yapacak. (11.00)

- İzmir Ticaret Borsası ve Ege Bölge Sanayi odalırının ekim ayı olağan meclis toplantıları yapılacak. (16.30/17.00)

- Rauf Denktaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Sanat ve Hümanist Düşünce Derneği işbirliği ile gerçekleşecek olan "Değişen Dengeler Bağlamında Kıbrıs Günceli ve Geleceği" konulu konferansa katılacak. (18.00)

- İzmir Ticaret Odası'nın kuruluşunun 121. yıldönümü nedeniyle İzmir'de basın toplantısı düzenlenecek. (09.00)

- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Adıyaman Gençlik ve İl Müdürlüğü bünyesinde Atatürk Stadyumunda Cumhuriyet Kupası atletizm yarışması düzenlenecek (09.30)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious