Türkiye gündemi

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

- Başbakan Erdoğan, Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölgesel Kan Merkezi Açılış Töreni'ne katılacak. Erdoğan daha sonra AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşacak. Başbakan Erdoğan, Türk Kızılaycıların 'Onur Gecesi'nde yer alacak.

- TBMM Başkan Vekili İsmail Alptekin, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Doğal Afetler Yönetimi Bakanı Emel Etem'i kabul edecek.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ile Adalet Bakanı Cemil Çiçek bir dizi açılışa katılmak üzere Ağrı'ya gelecek.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Olağanüstü Haller Bakanı Emel Etem ile doğal afetler konusunda işbirliğinin geliştirilmesine yönelik deklarasyon imzalayacak.

- Devlet Bakanı Çubukçu, Kazan Belediyesi Aile Okulu Açılış Töreni'ne katılacak.

- Devlet Bakanı Tüzmen, 9. Gençlik Kurultayı'nda TİM Başkanı Satıcı ile birlikte ihracat rakamlarını açıklayacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, İstanbul'da, "Yenilenebilir Enerjiler ve Verimli Enerji Kullanımı 3'üncü Türk Alman Sempozyumu"na katılacak, ardından basın toplantısı düzenleyecek.

- Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Türkiye Bilgi Toplumu sempozyumuna katılacak. Bakan Yıldırım daha sonra Uluslararası Telekomünikasyon Birliği'nin Antalya'da düzenleyeceği konferans hakkında konuşacak.

- Çevre Bakanı Osman Pepe, Ankara'da, İklim Değişikliği Koordinasyon Kurulu toplantısına katılacak.

- 9. Cumhurbaşkanı Demirel, Başkent Üniversitesi'nde ''Laiklik'' konulu konferansa katılacak.

- CHP Grup Başkan Vekili Anadol, Meclis'te basın toplantısı gerçekleştirecek.

- Anavatan Genel Başkanı Mumcu, Almanya Büyükelçisi Cunts'u kabul edecek. Mumcu daha sonra Gökkuşağı İlköğretim Okulu'na ziyarette bulunacak.

- BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, Türk Veteriner Hekimleri Birliği heyetini kabul edecek.

- DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Erzurum'da basın toplantısı düzenleyecek.

- Tuz Gölü Doğalgaz Yeraltı Depolama Projesi ihaleye çıkacak.

- "Comtech 2006 2. Bilgisayar, İletişim ve Dijital Ev Teknolojileri Fuarı, Trabzon Dünya Ticaret Merkezinde açılıyor.

- İngiltere Ticaret ve Yatırım Müsteşarı Steve Smith ve Ticaret ve Yatırım Müdürü Taclan Topal, ticari temaslarda bulunmak üzere Rize Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziarat edecek.

- Avrupa Birliği'nin (AB) "Sokrates Eğitim Geliştirme Projesi" sebebiyle İngiltere, İtalya, Almanya, Portekiz, Romanya, Litvanya, Bulgaristan ve Polonya'dan okul idarecileri ile öğretmenlerden oluşan 27 kişilik eğitim heyeti Ordu Özel Sahil Koleji'ne gelecek.

- Gençlik ve Spor Genel Müdürü Atalay, Gençler Okçuluk Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden sporcuları kabul edecek.

- Ankara Valisi Kemal Önal, Avrupa Halter Şampiyonu Görme Engelliler Spor Kulübü'nden bir grup sporcuyu kabul edecek.

- Dünya Plaj ve Sambo Güreş Şampiyonası ile Dünya Geleneksel Güreş Festivali Antalya'nın Kemer ilçesi Beldibi beldesinde başlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious