Türkiye gündemi

  • Giriş : 02.11.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Başbakan Erdoğan, Moğolistan Başbakanı Enkhbold onuruna Başbakanlık Resmi Konutu'nda akşam yemeği verecek. (19.30)

- Çankaya Belediyesi, Moğalistan Başbakanı'nın katılımı ile Cengiz Han anıtı açılacak. (15.00)

- Moğolistan Başbakanı Miyegombo Enkhbold ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Çankaya Köşkü'nde kabul edilecek. (16.30)

- İran'ın Ankara Büyükelçisi Dowlatabadi, Başbakan Erdoğan tarafından da Başbakanlık Resmi Konutu'nda kabul edilecek. (17.30)

- Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Diyarbakır'a gelerek sel bölgesini helikopterle gezecek.

- Diyarbakır'da bulunan Tarım Bakanı Mehdi Eker'in programı takip edilecek. Bakan Eker, daha sonra Şırnak'ta incelemelerde bulunacak.

- Sel sularına kapılan 12 kişi Diyarbakır'ın Bismil İlçesi'ne bağlı Meydanlık Köyü'nde toprağa verilecek.

- Batman'da 8 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketi takip edilecek.

- Sel vurduğu Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde Kimse Yok Mu Derneği ve Kızılay sıcak aş dağıtacak. Zarar tespitinin devam ettiği ilçede ayrıca mağdur vatandaşlara yardım edilecek.

- Diyarbakır ve ilçelerinde sel nedeniyle kullanılamaz hale gelen başta Diyarbakır-Mardin Karayolu olmak üzere yol çalışmaları devam edecek.

- Mersin'de meydana gelen sel felaketi ile ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanları Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan'ın Yüce Divan'da yargılanmasına devam edilecek. (10.00)

- TCDD'ye bağışlanan Fikriye Hanım'a ait eşyalar Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın huzurunda teslim alınacak. (09.30)

- Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, Türkiye Muhtarlar Derneği'ni ziyaret edecek. (10.00)

- İsrail Ulusal Güvenlik Kurulu Başkanı İlan Mizrahi, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Yiğit Alpogan'ı ziyaret edecek. (10.15)

- Atabeyler davasına devam edilecek.

- Hürparti Genel Başkanı Yaşar Okuyan, basın toplantısı yapacak. (11.00)

- Cumhurbaşkanı Sezer, veda ziyaretinde bulunacak İran İslam Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Firooz Dowlatabadi ile güven mektubunu sunacak İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Nicholas Graham'ı Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek. (12.00/14.30)

- Ankara Güven Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tayfun Aybek, en son çalışmaları hakkında bilgilerin verileceği bir basın toplantısı düzenlenecek. (12.30)

- TBMM Genel Kurulunda, Vakıflar Kanunu Tasarısının görüşmelerine devam edilecek. (14.00)

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Esenboğa Havalimanı'nın yeni VİP salonunun açılış törenine katılacak (14.30)

- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının 75'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Ankara Palas Devlet Konukevi'nde resepsiyon verilecek. (19.00)

- "Leonardo: Evrensel deha sergisi" 2 Kasım - 31 Aaralık tarihleri arasında Rahmi Koç Müzesi'nde açılacak. (09.30)

- Sunucu Gülgün Feyman'ın sunacağı söyleşide Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Atatürk ile yaşadığı anılarını anlatacak. (11.00)

- İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde basın açıklaması yapılacak. (11.00)

- Eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun kızı gazeteci Sevin Zorlu'nun cenazesi Teşvikiye Camii'nde kılınacak namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek. lecek hedeflerinin analatılacağı basın toplantısı düzenlenecek. (12.00)

- İzmir Ticaret Odası, vergi ödeme ve ülkeye döviz kazandırmada başarılı olan üyelerini ödüllendirecek. (14.00)

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, gün boyu İzmir'de çeşitli toplantı ve törenlere katılacak. (11.00)

- İzmir'de defalarda tecavüze uğradığı öne sürülen 1.5 yaşındaki bebekle ilgili gelişmeler takip edilecek.

- Malatya Emniyet Müdürlüğü'nün desteği ele Malatya'dan gelen meçhul askerin yakınları Çanakkale Şehitliği'ni gezecek. (11.00)

- Konya İl Sağlık Müdürlüğü 'Organ Bağışı' konusunda düzenleyeceği kampanya ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyecek. (10.30)

- 4. Eğitim Kurultayı bugün sona eriyor. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in eşi Semra Sezer'in başkanlık yaptığı kurultay'da bugün " Kurultay sonuç bilgidirgesi" okunacak.

- Eskişehir'de faaliyet gösteren Alp Havacılık, yeni imalat ve özel proses hatları ek fabrikası binası düzenlenen törenle açılacak.

- Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık, Boğazlıyan'da açılan Şeker Fabrikası ve Şeker mamulleri Entegre tesislerinde basın toplantısı yapacak. (12.00)

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün iki günlük Kayseri programı ve açılışı yapılacak olan 101 fabrika törenleri ile ilgili AK Parti İl Başkanı Mahmut Cabat basın toplantısı düzenleyecek. (11.00)

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç Antalya'ya geliyor. Bakan ilk olarak Medtravel 2006 Antalya-Akdeniz Sağlık Kongre Turizmi ve Emlak Fuarı'nın açılışını yapacak. Ardından İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen fotoğraf sergisine katılacak.

- Bakan Koç, Antalya'daki programının ardından Kemer bölgesine geçerek Akdeniz turizm bakanlarının da katılacağı "Meditour 2006 Akdeniz Turizm Forumu ve İşbirliği Günleri"ne katılacak.

- Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Tarım Orman-Sen uzun bir süredir devam ettirdiği promosyon mücadelesinin meyvelerini alarak, maaş alınan bankadan alınan promosyonları sendika üyelerine dağıtmaya başladı.

- Adalet Bakanı Cemil Çiçek Doğubayazıt Adalet Sarayı açılışını yapacak.

- Çaykur Rizespor, pazar günü kendi sahasında oynayacağı Galatasaray maçı hazırlıklarını bugün yapacağı idmanla sürdürecek.

- Konyaspor, Kayseri Erciyesspor karşılaşması hazırlıklarına devam ediyor. Takım, Teknik Direktör Nurullah Sağlam yönetiminde Tevfik Lav Tesisleri'nde idman yapacak. (14.30)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious