Türkiye gündemi

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cezayir'e hareketinden önce basın toplantısı düzenleyecek. (10.45)

- Hollanda Dışişleri Bakanı Bernard Bot, Dışişleri Bakanı Gül ile görüşecek. (16.00)

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, basın toplantısı düzenliyor. (11.00)

- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Diyanet İşleri Başkanlığı, TÜİK, DİE, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Gümrük ve Dış Ticaret Müsteşarlıklarının bütçeleri ele alınıyor. (10.00)

- Fethiye'de mani sempozyumu. Fethiye Belediyesi ile merkezi Denizli'de bulunan Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği(YAZ-AR-BİR), tarafından Fethiye'de düzenlenecek IV. Uluslararası Türk Medeniyetleri'nde Sözlü Kültür Geleneği çerçevesinde "Türk Dünyası'nda Maniler" sempozyumu başlıyor.

- Uluslararası Telekomünisyon Birliği (ITU) Tam Yetkili Temsilciler Konferansı, Antalya'nın Kemer ilçesinde başlıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konferansın açılış konuşmasını yapacak. (11:00)

- Antalya Sanayi ve Ticaret Odası tarafından hediyelik eşya tasarım yarışması düzenleniyor. (11.30)

- Güneydoğuda yaşanan sel felaketinden sonra Batman, Diyarbakır-Çınar-Bismil, Şanlıurfa-Harran-Ceylanpınar, Hakkari-Şemdinli, Şırnak-Silopi'deki gelişmeler takip ediliyor.

- Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nda sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Güneydoğu'da meydana gelen sel felaketine ilişkin ortak basın açıklaması yapılacak. (11.30)

ıÜü- Merkez Bankası eski Başkanı Süreyya Serdengeçti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın organize ettiği 'Ekonomideki son gelişmeler' konulu toplantıya konuşmacı olarak katılacak.

- Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker, baraj altında kalma olasılığı bulunan 7 siyasi partiyle yaptığı görüşmelerle ilgili basın toplantısı yapacak. (10.30)

- İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde basın açıklaması yapılacak. (11.00)

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) üyeleri, keyfi uygulama yaptığını iddia ettikleri Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi hakkında Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacak. Ardından da basın açıklaması yapılacak. (11.00)

- 02 Ekim 2005'te İstanbul'da kaybolan Japon turist Sotaro Matsukura'nın annesi Türk kamuoyundan yardım istemek için bir basın toplantısı yapacak. (12.00)

- Eğitim Sen üyeleri, YÖK'ün kuruluş yıldönümünde basın açıklaması yapacak. (13.00)

- Trabzonspor, bu sezon deplasmanda oynadığı karşılaşmalarda adeta hayal kırıklığı yaşıyor. Şampiyonluk mücadelesi veren bordo-mavili ekip, deplasmanda oynadığı 6 karşılaşmada 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 4 mağlubiyet aldı.

- Judocular, Avrupa Şampiyonası'na Rize'de hazırlanıyor. 23 Yaşaltı Büyük Erkekler Avrupa Şampiyonası, hazırlık kampı 05-23 Kasım 2006 tarihinde yapılacak.

- Çaykur Rizespor'da Galatasaray karşısında alınan galiyetin sevinci yaşanıyor. Son iki maçta Trabzon ve Galatasaray'ı yenmeyi başaran Yeşil Mavililer, güçlü rakipleri karşısında tarihi galibiyetler aldı.

- Antalya Müftülüğü tarafından imamlar arasında Futbol turnuvası düzenlendi. final maçları oynanacak. (10.00)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious