Türkiye gündemi

  • Giriş : 16.11.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Irak Başbakanı Nuri Maliki, Ankara'da temaslarda bulunacak.

- Başbakan Erdoğan, Irak Başbakanı Maliki'yi resmi törenle karşılayacak. Karşılama töreninin ardından gerçekleşecek görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenlenecek. Resmi Konut'ta konuk Başbakan onuruna öğle yemeği verecek olan Başbakan Erdoğan akşam saatlerinde Türk Patent Ödülleri Töreni'ne katılacak.

- TBMM Başkanı Arınç, Irak Başbakanı Maliki'yi kabul edecek.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, Şehitkamil Futbol Sahası ile Gazikent Göllüce Futbol sahalarının tapu devir törenine katılacak.

- Ankara'da devam eden 17. MEB Şûrası'nın 3. gününde komisyon raporları şûra genel kuruluna sunulacak.

- Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Antalya'da toplantı düzenleyecek.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Türk Patent Enstitüsü 135. Yıl Sınai Mülkiyet Hakları ve 1. Patent Ödülü Kutlamalarının açılış konuşmasını yapacak.

- Bakan Coşkun, Ankara Makine İmalat Otomasyon Fuarı'nın açılışı ile TSK Vakfı IDEF 2007 Savunma Sanayi Fuarı tanıtım kokteyline katılacak.

- Çalışma va Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, İstanbul'da Terkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayi İşverenleri Derneği Sendikası'nın Yüksek Danışma Konseyi toplantısına katılacak.

- Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Obezite ile Mücadele Bakanlar Toplantısı kapsamında, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve konuk ülke bakanları, "sağlıklı yaşam yürüyüşü" yapacak.

- Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan'ı ziyaret edecek.

- 'Ürün Verim Tahmin Yönetimlerinin Geliştirilmesi Projesi'nin kapanış toplantısı yapılacak.

- Eğitim Sen'in 'Eğitime Yeterli Bütçe Okuluma Ödenek İstiyorum' kampanyası çerçevesinde toplanan imzalar Meclis Başkanlığı'na sunulacak.

- Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, sırasıyla Türk- İş Genel Başkanı Salih Kılıç'ı ve TESK Genel Başkanı Derviş Günday'ı ziyaret edecek.

- KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, Türk Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok ve Sosyalist Demokrasi Partisi'ni ziyaret edecek.

- Ankara Üniversitesi'nde "21. Yüzyıl Emperyalizm Oyunları ve Türkiye" başlıklı panel düzenleyecek.

- "Aile Şirketlerinin Kurumsallaşma, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu Ankara'da panel düzenlenecek.

- "Türk Patent Ödülleri" Ankara'da düzenlenen törenle sahiplerine verilecek.

- BP Türkiye Başkanı Tahir Uysal, Gaziantep Genç İşadamları Derneğinin düzenlediği "Bakü'den Ceyhan'a Doğunun Batı ile Buluşması ve Enerji Güvenliği" konulu konferans verecek.

- Suriye'nin Haseki Valisi Muhammed Temmur El Temmur Mardin'e geliyor. El Temmur, Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar başta olmak üzere çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

- Diyarbakır'da, "Osmanlı'dan Cumhuriyet'e 2. Uluslararası Diyarbakır Sempozyumu" sürüyor. Sempozyumun bugünkü oturumunda Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki Diyarbakır anlatılacak.

- Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadir Albayrak, Türk Ocağı Adana Şubesi tarafından düzenlenen haftalık perşembe toplantılarında

"Türkiye'de Misyonerlik" konusunu anlatacak.

- SODEX 2006 Fuarı, Antalya'da açılıyor.

- Türkiye Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, Adana'da basın toplantısı düzenleyecek.

- Rize'nin kültürü, coğrafyası, turizmi, doğası ve tarihi gibi konuların ele alınacağı "1. Rize Sempozyumu" başlıyor. Kültür Merkezi'nde yapılacak ve 3 gün sürecek olan sempozyumda sahasında uzman 90 kişi tebliğ sunacak.

- Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda, Maraş'ın durumu ve KKTC'ye uygulanan izolasyonların kaldırılması konusu ele alınacak.

-ABD Başkanı George W. Bush, Singapur'u ziyaret edecek.

- Barış için dünya turnesine çıkan ABD'li müzik grubu Apple Hill, Büyük Kolej'de konser verecek. Konseri, Seyranbağları Huzurevi'ndeki yaşlılar ve ABD Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Elizabeth Mc Kay da izleyecek.

- 2011 Üniversite Kış Oyunları'na aday olan Erzurum'a gelen Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Değerlendirme Komisyonu üyeleri bugün vali, belediye başkanı ve Attarük Üniversitesi Rektörünü ziyaret edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious