Türkiye gündemi

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Finlandiya'nın ev sahipliğinde yapılan "Avrupa-Akdeniz Süreci Dışişleri Bakanları Toplantısı"na katılıyor.

- Devlet Bakanı Beşir Atalay, adrese dayalı nüfus kayıt sistemiyle ilgili olarak Türkiye İstatistik Kurumu'nda basın toplantısı yapacak.

- Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2006 Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Ankara'da, ilköğretim öğrencilerinin vergi konulu resim, şiir ve slogan sergisinin açılışını yapacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi tarafından İstanbul'da düzenlenen Türkiye 10. Enerji Kongresi'ne katılacak. Kongreye, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da iştirak edecek.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, İzmir'de Ege Sivil Toplum Birliği tarafından düzenlenen ''Orta Doğu'' konulu toplantıya katılacak. Ağar ayrıca Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclisi'nin bu ayki konuğu olacak.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş, İstanbul'un Avrupa Kültür Başkenti ilan edilmesi sebebiyle Brüksel'e gidiyor.

- Mehmet Ali Ağca'nın kardeşi Adnan Ağca, İstanbul'da Papa'nın Türkiye ziyaretiyle ilgili bir basın toplantısı yapacak.

- Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından "Mahzun Olma Ayasofya Sahiplerin Yanında" imza kampanyası ile ilgili bir basın açıklaması yapılacak.

- Adana'da FM 94.5 frekansından yayın yapan Radyo Hayat, Papa'nın Türkiye'ye yarın yapacağı ziyareti protesto amacıyla 94 saat 5 dakika sürecek kesintisiz canlı yayını başlatacak.

- Irak'ın başkenti Bağdat'ta devrik lider Saddam Hüseyin hakkında "Kürtlere soykırım yaptığı" iddiasıyla açılan davanın duruşması yeniden başlıyor.

- İzmir Ticaret Odası kasım ayı olağan meclis toplantısı takip edilecek.

- Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Sürekli Mesleki Gelişim Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "Bir Film Bir Yönetmen" konulu söyleşiye Dondurmam Kaymak filminin yönetmeni Yüksel Aksu katılacak.

- Ulusal Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman İlhan ve Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Vekili Doç. Dr. Öner Odabaşı'nın katılımlarıyla, Ulusal Koordinasyon Merkezi koordinatörlerinin sertifikasyon programı yapılacak.

- Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi Eğitim Bölümü Resim İş Eğitimi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 'Üç Kuşak Gazi Eğitimli Sanatçılar' sergisi açılacak.

- Eğitim Sen Merkez Kadın Sekreteri Elif Akgül, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Hayır günü dolayısı ile Batıkent Şevket Evliyagil Lisesi'nde bir basın açıklaması yapacak.

- Sanat Kurumu Geleneksel Yılın Sanatçıları Ödülü verilecek.

- Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Affan Keçeci ve Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim'in de aralarında bulunduğu çok sayıda üst düzey yetkili 'Futbol Köyü' projesinin yer tespitini yapmak üzere Van'a geliyor.

- Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, 4. Dünya Şampiyonası'na katılan Bayan Boks Milli Takımı'nı kabul edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious