Türkiye gündemi

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

- Papa Benedict, Cumhurbaşkanı Sezer tarafından Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde resmi törenle karşılanacak. Anıtkabir'i ziyaret edecek olan Papa, daha sonra Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile görüşecek. Papa, Ankara temaslarını misyon şeflerini kabulü ile tamamlayacak.

- Ortodoks ve Katolik başpiskoposları, İstanbul'da Papa 16. Benedict'in Türkiye ziyaretiyle ilgili basına bilgi verecek.

- NATO Zirvesi Riga'da başlıyor. 26 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getirecek iki günlük zirvede Türkiye'yi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan temsil edecek. Başbakan Erdoğan, zirve toplantısına katılmak üzere Letonya'nın başkenti Riga'ya gidiyor.

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Londra'da Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsünün düzenlediği yuvarlak masa toplantısında "Türkiye'nin AB Üyeliğinin Önündeki Engeller ve Fırsatlar'' konulu bir konuşma yapacak. Toplantıda TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı ve İcra Kurulu üyesi Ümit Boyner'in de konuşma yapmaları bekleniyor.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve Romanya Ekonomi ve Ticaret Bakanı Ioan Codrut Seres Türkiye-Romanya Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) toplantısına katılacaklar.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Romanya Ekonomi ve Ticaret Bakanı Ioan Codrut Seres ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, İstanbul'da yapılacak olan "Yeni Çevre Kanunu, Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği ve Avrupa Birliği'ne Uyum Sürecinde ÇED" konulu sempozyuma katılacak.

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından,"Atatürk'ün Doğumunun 125. Yılında Türkiye Resimleniyor" sergisinin açılışına katılacak.

- AK Parti, Anavatan Partisi ve CHP'nin TBMM grup toplantıları yapılacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisinin Balçova Termal Oteli'nde yapılan, İzmir-Ege 9. Bölge Toplantısı'na katılacak.

- İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, parti genel merkezinde Papa'nın ziyareti ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

- BBP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ertuğrul Ogan, Dünya Azerbaycanlılar Kongresi (DAK) Başkanı Dr. Cavad Derehti, Yönetim Kurulu üyeleri, ülke temsilcileri ve Azerbaycan Meclisi'nin milletvekillerini kabul edecek.

- Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, deprem bölgelerinde yapılacak binalar hakkında yönetmelik ile ilgili eğitim programının ikincisini gerçekleştirecek.

- Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından insan ticareti ile ilgili "Dış halkla ilişkiler, strateji ve işbirliği" konulu atölye çalışması yapılacak.

- TÜBİTAK, Sanayi Yenilik ve Ar-Ge Gününde Türk sanayicileri ar-ge başarılarını anlatacak. TÜBİTAK Genel Başkan Yardımcısı Prf. Dr. Ömer Cebeci, yeni TÜBİTAK destek programlarını açıklayacak.

- Türk Eczacılar Birliği Genel Başkanı Mehmet Domaç, birliğin genel merkezinde basın açıklaması yapacak.

- RTÜK Başkanı Zahid Akman ve Üst Kurul üyeleri kanallarda yayınlanan kuşak programlarıyla ilgili olarak, kanalların genel yayın yönetmenleri, izleyici temsilcileri ve programların sorumluluları ile İstanbul'da bir araya gelecek.

- Kızılay'ın Filistin'e gıda yardımı göndermesi nedeni ile Mersin Limanı'nda tören düzenlenecek.

- Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, PP06 konferansının sonuçlarını değerlendirecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious