Türkiye gündemi

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi, yeni atanan büyükelçiler ve eşleri onuruna öğle yemeği verecek.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, NATO liderler zirvesine katılacak. Riga'da yapılan NATO Zirvesi'ne katılacak olan Başbakan Erdoğan'ın, ABD Başkanı George W. Bush ve bazı ülkelerin liderleriyle de ikili temaslarda bulunması bekleniyor.

- Liderler sabah saatlerinde bir araya geldikten sonra aile fotoğrafı çektirecek. NATO zirvesine, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de katılıyor. Erdoğan, Gül ve Gönül, temaslarının ardından Türkiye'ye dönecek.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad tarafından kabul edilecek. Abdullatif Şener, Suriye Başbakanı Naji Otri ile görüşecek.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Kamu-İş Sendikası tarafından gerçekleştirilecek olan "Yeni Düzenlemeler Çerçevesinde Sosyal Güvenlik Mevzuatı" seminerine katılacak.

- Devlet Bakanı Beşir Atalay, İstatistik Konseyinin ilk toplantısına katılacak.

- Devlet Bakanı Ali Babacan, Prag'daki Charles Üniversitesinde konferans verecek.

- Almanya'da bulunan Devlet Bakanı Mehmet Aydın, temasları hakkında bilgi vermek üzere Berlin'de basın toplantısı düzenleyecek.

- İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mersin'e gelecek.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tunceli ve Elazığ'da ziyaretlerde bulunacak.

- Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Niğde'de Valilik önünde düzenlenen doğal gaz yakma törenine katılacak ve doğal gaz kullanmaya başlayan bir evi ziyaret edecek.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul'da Uluslararası Denizcilik Örgütü'nün ''Deniz Emniyeti Komitesi 82. Dönem Toplantısı'' açılış törenine katılacak.

- Kültür ve Turizm Bakanı Koç, Antalya'da turizm sektör temsilcileriyle bir araya gelerek, 2007 bakanlık ve sektör faaliyetlerinin planlanmasıyla ilgili hazırlık toplantısı yapacak.

- AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

- Ankara Sanayi Odası Başkanı Çağlayan, kasım ayı olağan meclis toplantısında ''Anadolu Yaklaşımı Kanun Tasarısı'' hakkında değerlendirmelerde bulunacak.

- Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği, Danıştay Başkanlığı önünde basın açıklaması yapacak.

- İzmir Ticaret Odası'nın olağan meclis toplantısı yapılacak.

- UEFA Kupası 2. tur (B) Grubu 4. hafta maçında Beşiktaş, Belçika'nın Club Brugge takımı ile BJK İnönü Stadı'nda karşı karşıya gelecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious