Türkiye Gündemi

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye'ye çalışma ziyareti için gelen İsveç Dışişleri Bakanı Car Bildit ile Devlet Konukevinde görüşecek. İki bakan daha ortak açıklama yapacak.

- Başbakan Erdoğan, İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt'i Resmi Konut'ta kabul edecek.

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 72. yıldönümü sebebiyle Kazan'da düzenlenecek törene katılacak.

- İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, İstanbul'da düzenlenecek "Birleşmiş Milletler Ortak Programı Değerlendirme Toplantısı"na katılacak.

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Ankara'ya gelen Hırvatistan Kültür Bakanı Bozo Biskupic ile görüşecek. Her iki bakan daha sonra 'Çağdaş Hırvat Resimleri' sergi açılışına yapacaklar.

- Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı parkı açacak.

- Anayasa Mahkemesi, Sosyal Güvenlik Reformu'nun toplam 22 maddesinin bazı hükümlerinin iptali için açılan davada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanvekili Birol Aydemir'i dinleyecek.

- Norveç Parlamento Başkanı Thorbjorn Jagland, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger ile görüşecek.

- 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Ankara'da, Norveç Meclis Başkanı Thorbjorn Jagland ile görüşecek. Demirel ayrıca, Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının geleneksel ödül törenine katılacak.

- CHP ve Anavatan TBMM grup toplantıları yapılacak.

- DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, parti genel merkezinde Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 72. yıldönümü sebebiyle basın toplantısı düzenleyecek.

- SHP Parti Meclisi, Genel Başkan Murat Karayalçın'ın başkanlığında toplanacak.

- Türk Kızılayı Başkanı Tekin Küçükali, kurban bağışı ile ilgili Ankara'da basın toplantısı düzenleyecek.

- İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından düzenlenecek "Türkiye'nin Kıbrıs Politikası ve Avrupa Birliği" başlıklı toplantıya eski Dışişleri Bakanı Mümtaz Soysal, emekli Orgeneral Necati Özgen katılacak.

- Active Academy tarafından düzenlenen "Küresel Sermaye ve Türkiye" konulu 4. Uluslararası Finans Zirvesi'nin bugünkü konuğu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin olacak.

- Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, Ankara'da basın toplantısı düzenleyecek.

- KESK Genel Başkanı Tombul, TMMOB Başkanı Soğancı ve TTB Genel Sekreteri Ayaz ile birilkte 13 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında yapılan 2007 Bütçe Referandum sonuçlarını açıklayacak.

- Gazi Üniversitesi ile MEB işbirliğinde 'Ticaret ve Turizm Eğitiminde Yarım Asır' konulu panel düzenlenecek. Panele Gazi Rektörü Yamaç, MEB Müsteşarı Birinci, TÜRSAB Başkanı Ulusoy, ATO Başkanı Aygün konuşmacı olarak katılacak.

- AK Parti İstanbul Kadın Kolları tarafından 'Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 72. yıldönümü" sebebiyle "4. Pera Buluşması" gerçekleştirilecek. Toplantıya AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayfer Yaman katılacak.

- İstanbul Deniz İşletmeleri (İDO) tarafından restore edilen 'İstanbul-9' vapuru düzenlenecek tören ile sefere başlayacak.

- Irak'a komşu ülkelerin dışişleri bakanları, Mısır'ın başkenti Kahire'de bir araya geliyor. Arap Birliği bünyesinde gerçekleşecek toplantıda Irak'ta şiddeti önlemenin yolları tartışılacak.

- Avrupa Şampiyonlar Ligi (C) Grubu'nda Galatasaray, İngiltere'nin Liverpool takımını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda ağırlayacak.

- Ankaragücü kaptanı Hakan Kutlu ve takım arkadaşları Emre ve Agali ile birlikte Özel Yüce Okulları öğrencileriyle söyleşi programına katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious