Türkiye gündemi

  • Giriş : 06.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, uluslararası yarışmalarda derece giren öğrencilere Ankara'da verilecek ödül törenine katılacak.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Bolu'da, ''Küreselleşme sürecinde Türk sanayii ve ekonomisinin gelişimi'' konulu konferansa katılacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Konya'da Deniz Feneri Derneğinin kermes açılışı ve ardıç tohumu ekimi ile fidan dikim törenine katılacak.

- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, parti genel merkezinde ABD Büyükelçisi Ross Wilson'ı kabul edecek.

- Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, parti genel merkezinde Danimarka Büyükelçisi Kim Jorgensen'i kabul edecek.

- TGRT'nin News Corporation Şirketi'ne devrini sağlayan RTÜK kararının iptali ve yürütmeyi durdurulması istemi ile 3 RTÜK üyesinin açtığı dava Ankara İdare Mahkemesi'nde görüşülecek.

- Türk Eğitim-Sen'in öncülüğünde kurulan Avrasya Eğitimciler Birliği ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

- Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Birleşik Emekliler Derneği ve Türk Emekli-Sen ile Çalışma Bakanlığı'nın önünde sosyal güvenlik reformunda emeklilere yönelik kanunları iptali için 'Emekliyi Ödürme Yasasına Hayır' eylemi düzenleyecek.

- DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, bir sendika üyesine uygulanan antidemokratik uygulama nedeniyle basın açıklaması yaparak, tutuklu yöneticelere destek mektubu gönderecek.

- Rumeli Balkan Federasyonu üyeleri, Srebrenica katliamını engeleyemeyen Hollandalı askerlere madalya verilmesini protesto edecek.

- Türkiye İşverenler Sendikası (TİSK), kuruluşunun 44. yıldönümü nedeniyle Sheraton Otel'de resepsiyon düzenleyecek.

- Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etüdleri Enstitüsü 'Türkiye Göç ve Yerinden Olmuş Nüfus Araştırması'na ilişkin sonuçları açıklayacak.

- Marmaris'te düzenlenen Turizm Değerlendirme Toplantısı'nda geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Kemal Tuncer, İstanbul'da toprağa verilecek.

- İstanbul Valisi Muammer Güler ve İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan Recep Güngör Lisesi'nin açılışını yapacak.

- İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği'nin konuğu olarak katıldığı toplantıda "Güvenlik - İzmir'de Güvenlik" konulu bir konuşma yapacak.

- Pamukkale Otel Pansiyon Esnaf Yardımlaşma Derneği Başkanı Kerim Gürbüz, yerel ve ulusal medyada hakkında çıkan, "Fuhuş olayı önlenemiyorsa hiç olmazsa meşrulaştıralım" haberleriyle ilgili basın toplantısı yapacak.

ıÜü- Irak stratejisi konusunda ABD Başkanı George Bush'a tavsiye raporu hazırlayan Irak Çalışma Grubu, bu raporunu bugün açıklıyor. Çalışma grubunun, Irak'tan çekilmeyi de önerebileceği belirtiliyor.

- Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Merkez Danışma Kurulu gündemindeki maddeleri görüşmek üzere toplaacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious