Türkiye gündemi

  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

- Cumhurbaşkanı Sezer, BM Yerleşik Koordinatörü Mahmud Ayub, Rusya Federasyonu ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin Ankara büyükelçilerini Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Resmi Konutu'nda yurt dışına atanan büyükelçilerle yemekte bir araya gelecek.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Temel Eğitime Destek Projesi kapsamında hizmete girecek olan 17 adet gezici eğitim aracının milli eğitim müdürlüklerine devir törenine katılacak.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, İstanbul'da ''Lüks Tüketim Malları 2006 Konferansı''na katılacak, ardından ''36'ncı Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarının (AYMOD) açılışını yapacak.

- Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Konya'nın Çumra ilçesinde Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret edecek, Konya'da engellilere akülü araç dağıtılması törenine katılacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği bünyesinde ''Çevre Eğitim Merkezi''nin İstanbul'daki açılışına katılacak.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Şanlıurfa'da Ceylanpınar Atıksu Arıtma Tesisi'nin açılışına katılacak.

- Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde terör örgütünün yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Ulaştırma Er Cihan Namlı, Levent Camii'nde kılınacak namazın ardından İstanbul'da toprağa verilecek.

- Şırnak'ta şehit olan Malatyalı erin cenazesi bugün öğle namazı sonrası şehir mezarlığında defnedilecek.

- 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başkent Üniversitesi'nde düzenlenen '2007 Yılına Girerken Türkiye' konulu sempozyumda konuşacak.

- Doğru Yol Partisi tarafından düzenlenen 'Sivil ve Demokratik Yeni Bir Anayasa' konulu panele DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Prof. Dr. Sühel Batum, Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu gibi isimler katılacak.

- Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, parti genel merkezinde Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız'ı kabul edecek.

- Türkiye Makina ve Mühendisler Odaları Birliği (TMMOB) Ankara Şubesi LPG piyasası ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

- Türkiye İşverenler Sendikası (TİSK), "Türkiye ve Almanya'da Sosyal Güvenliğin Yeniden Yapılandırıması" konulu seminer düzenleyecek.

- Telekomünikasyon Kurumu ile Gazi Üniversitesi Mühendisilik ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Bölümü, "Ulusal Elektronik İmza Sempozyumu" düzenleyecek.

- Ankara Platformu başlattığı 'Tutumluluk ve Yerli Malları Kampanyası' çerçevesinde Emekli Emniyet Müdürü İlhan Sapmaz İstanbul'dan başlattığı yürüşünü Ankara'da Anıtkabir ziyaretiyle noktalandıracak.

- Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER), emeklilere uygulanacak Sosyal Güvenlik Destek Primi uygulaması nedeniyle basın toplantısı düzenleyecek.

- Türkiye Kamu-Sen, bütçe yasasını protesto etmek için sendika binasına 'Hakkımızı helal etmiyoruz' yazılı dev pankart açarak, basın açıklaması yapacak.

- Emekli-Sen, sendika genel merkezinde Sosyal Güvenlik Destek Primi uygulaması ve emekli sorunlarını basın toplantısıyla değerlendirecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious