Türkiye gündemi

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Kaynarca duble yolu temel atma töreni ile yapımı tamamlanan Akyazı-Karapürçek Köprüsü'nün açılış törenine katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Bağcılar Belediyesi tarafından yaptırılan askerlik şubesinin açılışına katılacak.

- AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, 'AK Parti İstanbula Hesap Veriyor' konulu bir toplantı düzenleyecek. Toplantıya Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı da katılacak.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde sel afetinden zarar görenlere yardım dağıtımında bulunacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, kentteki özel ormanlarda İstanbul milletvekilleri ile birlikte havadan incelemelerde bulunacak.

- Ulaştırma Bakanlığı ile Alman Ulaştırma Bakanlığı arasında demiryollarında işbirliğinin geliştirilmesine yönelik protokol imza töreni yapılacak.

- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Emekli Subaylar Derneği yöneticilerini parit genel merkezinde kabul edecek.

- Baykal, İstanbul'da düzenlenecek CHP'ye katılım töreninde hazır bulunacak.

- Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği'nin düzenlediği sempozyuma katılarak bir konuşma yapacak. Panele Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız da katılacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Ankara Çayyolu Temsilciliği'nin açılışını yapacak.

- ıÜü9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Ankara'da, eski Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in ölüm yıldönümü dolayısıyla düzenlenen toplantıya katılacak.

- KKTC 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Kongresi'ne katılarak "Kıbrıs'ta Sivil Toplum" konulu bir konferans verecek.

- Ege Bölgesi Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası ve Gemi Mühendisleri Odası tarafından "Ege'de Gemi ve Mega Yat İnşa Sanayi" konulu panel İzmir'de düzenlenecek.

- Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası'nın Güz Etkinlikleri kapsamında Ankara'da bir konferans verecek.

- Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, Yolsuzlukla Mücadele Derneği'nin düzenlediği panele katılacak.

- İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Karadoğan, Ankara'da, "Devletine Yük Olmayan Bir Devlet Üniversitesi, İTÜ" konulu bir konferans verecek.

- Özgür Çocuk Kulübü üyeleri, Rusya'nın Çeçenistan'da uyguladığı politikayı protesto etmek için Rusya Başkonsolosluğu'na yürüyecek.

- Turkcell Süper Lig'e bugün yapılacak 3 maç ile devam edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious