Türkiye gündemi

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, İslam Konferansı Teşkilat Üyesi Ülkelerin Sınai Mülkiyet Ofisleri Arası Teknik İşbirliği Konferansı'na katılacak. (09.30)

- Kamu Sen 2007 yılı bütcesi degerlendirme ve Ulusal Birlik Harekatı hakkında bilgilendirme. (10.30)

- TBMM'de 'Mevzuat Bilgi Sistemi' ve Tutanak Otomasyon Sistemi' tanıtım toplantısı yapılacak. (11.00)

- Avrupa Konseyi ile RTÜK işbirliğiyle ''Avrupa Konseyi Sınırötesi Televizyon Sözleşmesi Çerçevesinde Sınırötesi Televizyon Yayıncılığı Hakkında Uzmanlar Toplantısı'' yapılacak. (10.00)

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, ''Mevzuat Bilgi Sistemi'' ve ''Tutanak Otomasyon Sistemi'' projelerinin tanıtım toplantısına katılacak. (11.00)

- Ankara Valisi Kemal Önal, hayırsever emekli öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık'ın yaptırdığı okulların açılışını yapacak. (11.30)

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Atilla Pak ve beraberindeki federasyon temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. (12.00)

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türk-Amerikan İşadamları Derneği (TABA-Amcham) üyeleriyle bir araya gelecek. (12.00)

- Bağımsız Eğitimciler Sendikası, yerli malı haftası ile ilgili olarak basın toplantısı düzenleyecek. (12.15)

- KESK, Çankaya Belediyesi Kolej Binası önünde eylem yapacak. (12.30)

- TOBB Deniz Ticaret Odaları Konseyi toplanacak. Toplantıya; Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım katılacak. (13.00)

- Altı Nokta Körler Derneği, ücretsiz internet odasının açılışını yapacak. (15.00)

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. (14.30)

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. (15.30)

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu tarafından İstanbul'da düzenlenen ''Sosyal Güvenlikte Yeni Dönem ve İşveren Yükümlülükleri'' konulu seminere katılacak. (10.00)

- Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER)'in toplantısına katılacak. (10.00)

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Tahmaz ile ilçe ve 1. kademe belediyelerin Zabıta Müdürleri, Korsanla mücadelede yeni strateji belirlemek için toplanacak. (10.00)

- YAPI-Yol Sen, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nca hazırlanan 'Ek Ödeme Yasa Taslağı'nın yasalaşması, otoyollar ve köprülerin ücretsiz olması talepleriyle 14 Aralık'ta Otoyollar ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde iş yavaşlatma eylemi yapacak. (12.00)

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, 1 Ocak 2007 tarihinde yürürlüğe girecek olan Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun geri çekilmesi için basın açıklaması yapacak. (12.10)

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, 1 Ocak 2007 tarihinde yürürlüğe girecek olan Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun geri çekilmesi için basın açıklaması yapacak. (12.10)

- Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, Sabancı Üniversitesi öğrencilerine gündemdeki konular hakkında konferans verecek. (18.00)

- Merhum Başbakan Bülent Ecevit'in ruhuna ithafen, bütün illerde yatsı namazına müteakip mevlüt okutulacak. İstanbul Sultanahmet Camii'nde yatsı namazına müteakip program düzenlenecek. (18.00)

- İzmir Ticaret Odası ve İzmir Esnaf ve Sanatlarlar Odaları Birliği işbirliğiyle "Büyük Mağazaların Ekonomik ve Sosyal Yaşama Etkileri" konulu panel düzenlenecek ve buraya Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun da konuşmacı olarak katılacak. (14.30 - 19.00)

- Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk'ün başkanlığında zeytinyağı fabrikalarının atık su sorunlarının görüşüleceği toplantı, Aydın Pamuk Tarım Satış Kooperatifi'nde yapılacak. (15.00)

- Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda "Türk - Alman Katı Atık Günleri - Katı Atıklarda Biyolojik İşlemler" konulu toplantı düzenlenecek. (09.30)

- Denizli İnşaat Mühendisleri Odası, 1/25 bin ölçekli Çevre Düzeni Planı'nın iptaliyle ilgili toplantı düzenleyecek. (12.00)

- Denizli Ticaret Borsası, kurbanlık alımıyla ilgili toplantı yapacak. (09.30)

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Gaziantep'te çeşitli temel atma ve açılış törenlerine katılacak. Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ile AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek olan Bakan Çelik, Gaziantep'te ''Küreselleşme Sürecinde Türkiye'' konulu konferansa katılacak.

- Eğitim-Sen Diyarbakır Diyarbakır Şubesi'ne bağlı öğretmen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptıktan sonra Dağkapı doğru yürüyüşe geçecek. Dağkapı'da KESK ile birlikte yeni bir basın açıklaması yaptıktan sonra Ofis Semt'indeki İş Bankası'na gelerek, maaş kartlarını iptal ettirecek. (10.00)

- KOÇ-YÖNDER Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Uluç ve Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Nayır, Gaziantep Ticaret Odası'nı ziyaret edecek ve ''Aile şirketleri, Aile Anayasası ve Kurumsallaşma'' konulu seminere katılacak.

- Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyecek. (13.00)

- Trabzonsporlu Gökdeniz Karadeniz ile eski trabzonsporlu Fatih Tekke'nin araçları ile eşlerine ait iş yerlerinin kurşunlanması duruşmasına bugün Erzurum 2 Numaralı Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek.

- Fransız ulusal meclisinin sözde Ermeni soykırımı inkarını suç sayan yasanın kabul edilmesine karşı çıkan ve buna tepki olarak TC vatandaşlığına geçmek için başvuran Fransız Tarihçi Jean Michel Thibaux ile Akdeniz Üniversitesi Rektör Akaydın basın toplantısı düzenleyecek. (11.00)

- ANSİAD'ın toplantısına Ömer Sabancı konuşmacı olarak katılacak. (09.00)

- Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, "Sultan Şehir" dergisini tanıtacak. (09.00)

- Eskişehir'de eşek davası... Geçtiğimiz Mart ayında köylüsü Mustafa Tatlılar'ın eşeğinin gözlerini bıçakla yaralayarak darp eden Ali Kuyu'nun yargılanmasına Seyitgazi Asliye Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

- Eskişehir'de dil konferansı... Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Haluk Akanlı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde, "Türkçe'nin gücü ve dil bilincinin geliştirilmesi" konulu bir konferans verecek.

- Antalya'da yapılacak Gençlik ve Spor İl Müdürleri Toplantısı'na Genel Müdür Mehmet Atalay'ın yanı sıra 12 federasyon başkanı da katılıyor. (11.00)

- Süper Lig'in ilk yarısını Ankaraspor galibiyetiyle kapatan Trabzonspor, Fortis Türkiye Kupası'nda yarın başkentte yine aynı takımla karşılaşacak. Bordo-mavili ekip, bu karşılaşmayı da kazanıp devre arası tatiline moralli girmek istiyor.

- Beşiktaş, UEFA Kupası 2. Tur (B) Grubu'nda son maçında deplasmanda Almanya'nın Bayern Leverkusen takımıyla Arena Stadı'nda karşılaşacak. (21.30)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious