Türkiye gündemi

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

- TBMM'de Maliye Bakanı Unakıtan 2007 yılı Merkez Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile ilgili sunum yapacak. CHP Genel Başkanı Baykal ve ANAVATAN Genel Başkanı Mumcu bütçe üzerinde görüşlerini açıklayacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın muhalefetin eleştirilerine cevap vermesi bekleniyor. (14.00/22.00)

- Erdoğan İngiltere Başbakanı Tony Blair ile görüşecek.

- Emniyet Genel Müdürlüğü'nde haftalık basın toplantısı yapılacak. (10.00)

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Yoksullarla Dayanışma Haftası çerçevesinde ÖZEV'in düzenlediği 'Engellilerle İlgili Bilgi Yoksunluğunun Toplumsal Yaşama Yansımaları' toplantısına katılacak. (10.00)

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, İTÜ Maden Fakültesi, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) ve Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı tarafından Ankara'da düzenlenen ''Kömür ve Enerji'' konulu seminere katılacak. (10.00)

- Adalet Bakanı Cemil Çiçek, ceza infaz kurumlarında üretilen ürün ve el sanatları sergisinin açılışını yapacak. (10.00)

- ESP, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile ilgili basın açıklaması yapacak. (12.30)

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, ATO ve Ankara Camcılar Odası işbirliği ile sektör temsilcilerinin katılacağı '1. Cam Şurası' na katılacak. (13.00)

- Çalışma Genel Müdürü Cengiz Dilibaş başkanlığında toplanacak olan asgari ücret tespit komisyonu ikinci toplantısını yapacak. (14.00)

- 'Yaşamak mı Yoksa Ölmem mi?' oyununun tanıtım toplantısı yapılacak. (14.00)

- TAYAD'lı aileler F Tipi cezaevlerini protesto edecek. (17.30)

- 67. Devlet Resim ve Heykel Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri Ankara'da düzenlenecek törende verilecek. (18.00)

- Küba Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Türkçe hazırlanan web sayfasının açılışı ve Türkiye'de bir muhabirinin bulunması vesilesiyle kokteyl düzenleyecek. (19.00)

- Cumhurbaşkanı aday adayı emekli Albay Fethi Korkmaz, adaylığı konusunda Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyecek.

- Demokratik Toplum Partisi eşbaşkanları, belediye başkanlarının Pazar günü Ankara'ya yapacakları eylemle ilgili Adana'nın Kültür Sanat Sokağı girişinde basın açıklaması yapacak. (11.00)

- Belediye Evleri Mahallesi'nde Hayırsever Mehmet Özöncel tarafından yaptırılan Anadolu Lisesinin açılışı Vali Cahit Kıraç, Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar'ın katılacağı törenle yapılacak. (10.00)

- Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Sürekli Mesleki Gelişim Etkinliği kapsamında düzenlenecek toplantıda Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, Teknopark çalışması hakkında bilgi verecek. (13.00)

- Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Hayvan Borsası'ndan bir basın toplantısı düzenleyecek. (10.00)

- Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, Toplum Merkezi ve Milenyum Memurlar Derneği ile birlikte evlilk öncesi ve sonrası eğitim ile ilgili olarak protokol imzalayacak. Ardından basın toplantısı düzenlenecek. (15.30)

- Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Haluk Akalın, MEV İzmir Özel Okulları'nda "Türkçenin Gücü" konulu söyleşiye katılacak. (13.00)

- Mor ve Ötesi Grubu üyesi Kerem Kabadayı'nın da katılacağı "Savaş Karşıtı Hareket ve Küresel Barış ve Adalet" konulu söyleşi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi amfisinde gerçekleştirilecek. (12.30)

- '7. Geleneksel Trabzon Tüccar ve İmalatçıları İndirim Günleri' Trabzon Dünya Ticaret Merkezi'nde yapılacak. (14.00)

- İnsan Hakları Derneği (İHD) üyeleri, F tipi cezaevlerini protesto için, Galatasaray Postanesi önünde oturma eylemi yapacak. (13.00)

- Sivil toplum kuruluşları, 19 Aralık 2000'de yapılan Hayata Dönüş Operasyonlarının ve yeni terör yasası ile ilgili açıklama yapacak. (13.30)

- İstanbul Barosu'ndan bir grup avukat, cezaevlerinde uygulandığını iddia ettikleri tecritin kaldırılması için yürüyüş yapacak. (15.00)

- Sağlık zirvesi Antalya'da başlıyor. 1 Ocak 2007'den itibaren yürürlüğe girecek Genel Sağlık Sigortası ile ilgili yaşanacak sıkıntıların ele alınacağı Sağlık Zirvesi, Antalya'da başlıyor. Zirveye Türkiye'nin değişik bölgelerinde faaliyet gösteren sağlık sektörü alanında örgütlenmiş sivil toplum kuruluşları katılıyor. (10.00)

- Beldelerinde çok sayıda maden ocağı ruhsatı verilen Doyran halkı, protesto eylemi yapacak. (11.00)

- Çaykur Rizespor, pazar günü deplasmanda Beşiktaş ile oynayacağı Fortis Türkiye Kupası maçı hazırlıklarını sürdürecek. (11.00)

- ''Spor Dostluktur'' kampanyası ile ilgili İstanbul'da basın toplantısı yapılacak. (11.00)

- Futbolda Şampiyonlar Ligi 2. tur ve UEFA Kupası 3. tur maçlarının kuraları İsviçre'nin Nyon şehrinde çekiliyor. UEFA Kupası'ndaki rakibimiz Fenerbahçe'nin de rakibi belli oluyor. (13.00/14.00)

- Futbolda Fortis Türkiye Kupası'da 3. hafta maçları Bursaspor - Karşıyaka ve Ankaraspor -Trabzonspor maçlarıyla başlıyor. (20.00)

- Türkiye Birinci Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka ile Pınar Karşıyaka karşı karşıya geliyor. (20.00)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious