Türkiye gündemi

  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Karaman'da gerçekleştireceği bir dizi açılış ve ziyaret programı için saat 10:30'da ANA Uçağı ile Konya'ya gidecek.

- Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Kırşehir Kaman Demirli Beldesi Kalkındırma ve Yaşatma Derneği'nin açılışına katılacak.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bir takım açılışlar yapmak üzere Diyarbakır'a geliyor.

- Pist genişletme çalışmaları tamamlanan Sivas Hava Meydanı, bugün düzenlenen törenle hava trafiğine açılacak. Törene, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da katılacak.

- Milli Türk Talebe Birliği'nin kuruluşunun 90. yıldönümü nedeniyle toplantı düzenlenecek. Toplantıya, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Bakan Ali Coşkun da katılacak.

- KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, bir dizi programa katılmak üzere Antalya'ya geldi. Talat, önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası üyeleriyle bir araya gelecek.

- Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Adana'da İlçe Başkanları toplantısına katılacak.

- Sosyal Demokrat Halkçı Parti Genel Başkanı Murat Karayalçın, Seyhan Oteli'nde parti yöneticilerinin katılımıyla basın toplantısı düzenleyecek.

- Denizli Ticaret Odası'nın 80. yıl galası yapılacak. Galaya TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Merkez Bankası Eski Başkanı Süreyya Serdengeçti, sanatçı Mustafa Alabora, Osman Sınav, Ahmet Nazif Zorlu gibi ünlü isimler katılacak.

- Eğitim-Bir-Sen tarafından AVEA ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan 'Milli Eğitim Çalışanlarına bellirli bir sabit ücret karşılığı sınırsız konuşma uygulamasından' vazgeçilmesini protesto etmek amacıyla imza kampanyası düzenlenecek.

- İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi tarafından 'Kürt Sorununa Çözüm Önerileri' konulu konferans düzenlenecek. Konferansa Cengiz Çandar, Abdurrahman Dilipak, Hrant Dink, Murat Belge, Oral Çalışlar, Perihan Mağden gibi isimler katılacak.

- Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü tarafından AB Süreci ile ilgili basın açıklaması yapılacak.

- Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP) üyeleri oturma eylemi yapacak.

- Haklar ve Özgürlükler Cephesi (HÖC) üyesi bir grup, Tony Blair'in Türkiye ziyaretini protesto edecek.

- TBMM Genel Kurulu'nda başlayan 2007 yılı bütçe görüşmeleri çerçevesinde bugün Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, TBMM Başkanlığı, yüksek yargı, RTÜK, MİT Müsteşarlığı, MGK Genel Sekreterliği, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığının bütçeleri görüşülecek.

- Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Başoğlu Hıfsısıhha Kurumu'nda çalışan ve sözleşmeleri biten geçici işçilere maddi yardımda bulunacak.

- Tita mağazaları yeni şubesini Ankara'da açıyor. Açılışa ATO Başkanı Sinan Aygün ve İMKB Başkanı Osman Birsen katılacak.

- Lösemili Çocuklar Vakfı yararına "Lösemili Çocuklar 2006'ya veda ediyor" başlıklı eğlence düzenleniyor.

- Eski İçişleri Bakanı İsmet Sezgin Doğruyol Partisi Adana İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek. Sezgin, Real Alışveriş Merkezi'nde düzenlenecek imza gününde şiir kitabının tanıtımını yapacak ve imzalayacak.

- Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi'nce Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlenecek programda Liberal Politikalar ve Tarım konusu ele alınacak.

- Emperyalizme Karşı Yursever Cephe üyesi bir grup, Ege köylülerine öncülük eden Oktay Konyar ile ilgili çıkan haberler nedeniyle Yeni Asır önünde basın açıklaması yapacak.

- Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı Başkanı Prof. Dr. Öztekin Oto, basın toplantısı yapacak.

- İzmir'de geleneksel hale gelen Noel Konseri, Sen Polikarp Kilisesi'nde gerçekleştirilecek.

- Memur Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Denizli Şubesi "Avea'yı Susturuyoruz" eylemi yapacak.

- CHP İstanbul Milletvekili Dr. Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Ocak 2007 tarihinde yürürlüğe girecek 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile ilgili olarak Denizli'de düzenlenen bir panele konuşmacı olarak katılacak.

- Demokratik Türkiye Partisi Genel Merkezi, terör örgütü PKK'nın sözde ateşkesine devlet tarafından ciddi bir adım atılmaması ve operasyonların sürmesi nedeniyle başta belediye başkanları olmak üzere eski milletvekillerinin de katılacağı bir 'Barış Yürüyüşü' düzenleyecek.

- Trabzonspor'un 55. Olağan Genel Kurulu bugün Karadeniz Teknik Üniversitesi(KTÜ) Kültür Merkezi'nde yapılacak.

- Çaykur Rizespor, yarın deplasmanda Beşiktaş ile oynayacağı Fortis Türkiye Kupası maçı hazırlıklarını bugün yapacağı idmanla tamamlayacak. Yeşil Mavililer, maç için bugün akşam saatlerinde İstanbul'a gidecek.

- Turkcel Süper Ligi'nin ilk yarısını 18 puanla 15. sırada tamamlayan Çaykur Rizespor, ilk yarıda umduğunu bulamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious