Türkiye gündemi

  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Geleneksel Sohbet Toplantısı'nda basın yöneticileri ile buluşacak. (09.30)

- Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, 2006 Avrupa Dil Ödülü sertifika töreni ve AB Bağlamında Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi Paneli toplantısına katılacak. (10.00)

- 'Köprüdeki Adam' oyununun tanıtım toplantısı yapılacak. (10.30)

- Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, AB ile ilgili gelişmeleri değerlendirecek. (11.00)

- Türk Kızılayı ile Uluslararası Kızılhaç Komitesi arasında Uluslararası İnsancıl Hukukun Yaygınlaştırılmasına yönelik işbirliği protokolü imzalanacak. (11.00)

- ATO Başkanı Sinan Aygün Özel Yüce İlköğretim Okulu'nda yerli malı haftası etkinliklerine katılacak. (11.00)

- Türk Kızılayı ile Uluslararası Kızılhaç Komitesi arasında Uluslararası İnsancıl Hukukun Yaygınlaştırılmasına yönelik işbirliği protokolü imzalanacak. (11.00)

- SHP Genel Sekreteri Ahmet Güryüz Ketenci ve SHP Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Matkap, Anavatan Genel Merkezi'ni ziyaret edecek. (12.30)

- Gürcistan Devlet Başkanı Mikheil Saakvili bazı temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geliyor. (13.00)

- TÜBİTAK, Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verecek. Programa Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de katılacak. (14.00)

- Tüm Anadolu Çalışan ve Emekliler Derneği, "Yılın adamları" ödüllerini dağıtacak. (19.00)

- İzmir Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezinin mezuniyet töreni İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal'ın katılımıyla düzenlenecek. (10.30)

- Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen Üreme Sağlığı Programı Kapsamında Aydın'da "Din Çalışmaları Yoluyla Üreme Sağlığı Düzeyinin Yükseltilmesi" projesinin sonuç değerlendirme toplantısını yapılacak. (11.00)

- Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün 1. dönem mezuniyet töreni yapılacak. (10 .00)

- Aydın Sağlık Müdürlüğü ve Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi işbirliği ile "felaketlerde Ezilme Sendromuna Yaklaşım" konulu konferans verilecek. (13.00)

- Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) ve Pamukkale Üniversitesi tarafından "İhracat sorunlarımız ve 5 yıl sonra ihracatımız nerede olacak?" konulu konferansa Oğuz Satıcı konuşmacı olarak katılacak. (17.00)

- Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürülğü'nde basın açıklaması yapılacak. (10.00)

- Etiler Polis Meslek Eğitim Merkezi 2006 eğitim-öğretim yılı 3. dönem mezunları için yemin ve diploma töreni düzenlenecek. (10.00)

- Marmara Grubu tarafından 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e ödül verilecek. (12.00)

- Güçlü Türkiye Partisi Genel Başkanı Tuna Bekleviç, yaşanan ölüm olaylarından sonra ihmali olduğunu iddia ettiği Cevahir Alışveriş Merkezi'ni protesto eden bir basın açıklaması yapacak. (12.30)

- '15 Aralık Sonrası KKTC, Türkiye, AB' konulu panel düzenlenecek. Panele KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu, Prof. Dr. Ferit Hakan Baykal, Emekli Orgeneral Necati Özgen, Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mümtaz Soysal ve Kamisen Genel Başkanı Burcan Akyıldız katılacak. (13.00)

- RTÜK; Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek sanatçıyı açıklayacak. (13.00)

- Çağdaş Hukukçular Derneği, 19 Aralık 200 tarihinde yapılan cezaevi operasyonlarını protesto etmek için basın açıklaması yapacak. (13.00)

- Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün 3. dönem mezunları için yemin ve diploma töreni düzenlenecek. (14.00)

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Malatyalı İşadamları Derneği tarafından düzenlenen 'Ekonomi ve Siyasette Türkiye İçin Katılımcı Çözümler' konulu toplantıya katılacak. (19.30)

- Malatya İnönü Üniversitesi'nde Türk Soykırımı ve Ermeni terörü konulu bir sergi açılacak. (10.00)

- Türkiye-Irak İşadamları Derneği tarafından projesi yapılan ve Irak pazarında yer almak isteyen işadamları için önemli bir fırsat teşkil eden "Daimi Sergi ve İş Merkezi" projesinin tanıtımı Mersin'de yapılacak. (14.00)

- İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi, Pirinçlik köyünde bir kişinin gözaltında kalp krizi geçirerek ölmesiyle ilgili hazırladığı raporu dernek binasında açıklayacak. (11.00)

- Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi'nde son günlerde kazalarla gündeme gelen asansörlerle ilgili bilgilendirme amaçlı basın toplantısı düzenlenecek. (10.00)

- Çukurova Üniversitesi Akif Kansu Toplantı Salonunda Nükleer Enerji ve Çevre konulu panel düzenlenecek. Panale konuşmacı olarak Ziraat Fakültesi öğretim Üyesi Prof. Dr. Muzaffer Yücel, Bergama Köylüleri Çevre Sözcüsü Oktay Konyar katılacak. (10.30)

- Coca Cola İçecek'in gençlere yönelik liderlik semineri Çukurova Üniversitesinde gerçekleşecek. Seminere konuşmacı olarak Young Guru Akademy kurucusu Sinan Yaman katılacak. (15.00)

- Konya polisi tarafından başlatılan geniş çaplı huzur operasyonu devam ediyor. Konya Emniyet Müdürlüğü, yaklaşık 500 personelle sabah saatlerinde uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon düzenledi. Evlerde yapılan aramalarda çok sayıda silah ele geçirildi. Olayla ilgili gelişmeler takip edilecek.

- Fortis Türkiye Kupası'nda Kayserispor kendi sahasında Bursaspor'u ağırlıyor. (14.00)

- Ligin ilk yarısını istediği yerde tamamlayamayan Trabzonspor, devre arası transfer çalışmalarını bugünden itibaren hızlandırıyor. Avrupa'da bazı maçları izleyen ve dün yurda dönen teknik direktör Ziya Doğan, transfer raporunu bugün başkan Nuri Albayrak'a sunacak.

- GSG Müdürü Mehmet Atalay, 13. Avrupa Kros Şampiyonası'nda madalya kazanan sporcuları makamında kabul edecek. (11.00)

- Adana Masa Tenisi İhtisas kulübü Başkanı Adil Yiğenler Adana'da yapılacak Masa Tenisi Şampiyonası ile ilgili basın toplantısı yapacak. (09.30)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious