Türkiye gündemi

Türkiye gündemi.9349
  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Tunus Milli Savunma Bakanı Kamel Morjane ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner'i ziyaret edecek.

- ABD'deki temaslarını tamamlayan Başbakan Erdoğan Türkiye'ye dönecek.

- Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, Gürcistan Büyükelçiliği kançılaryasının Oran Sitesi'ndeki yeni binasının açılışını yapacak, TBMM Başkanı Bülent Arınç ile görüşecek.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Ankara'da düzenlenen Uygunluk Değerlendirme Derneği toplantısına katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Ankara'da, Devlet Su İşleri tarafından değişik bölgelerde inşa edilen 103 tesisin toplu açılış törenine katılacak.

- TBMM Genel Kurulu'nda Milli Savunma, Ulaştırma, Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıkları ile Enerji Piyasası Düzenleme ve Telekomünikasyon kurumları, Denizcilik ve Savunma Sanayii müsteşarlıkları, EİEİ, TAEK, MTA ve DSİ'nin 2007 bütçeleri görüşülecek.

- Türkiye İstatistik Kurumu, işsizlik oranı ve istihdam rakamlarının yer aldığı, ''Eylül 2006'' dönemi işgücü istatistiklerini açıklayacak.

- 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Türkiye Ziraatçiler Derneğinin Ankara'da düzenlediği ''6. Ulusal Tarım Kongresi''ne katılacak.

- Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün ve Yönetim Kurulu üyeleri, Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ı makamında ziyaret edecek.

- Türkiye'deki terör ve mücadele yöntemleri Hacettepe Üniversitesi'nde düzenlenecek toplantıda tartışılacak.

- Türkiye Sulama Kooperatifleri Merkezi Birliği Genel Başkanı Halis Uysal, Türkiye'deki kuraklık ile ilgili bir basın açıklaması yapacak

- Türk Veteriner Hekimleri Birliği kurbanlık temin edilirken dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bir basın toplantısı düzenleyecek.

- Gelir İdaresi Başkanlığı'nın tütün ve alkol ürünlerinde takip ve izleme sisteminin kurulmasını açtığı badrol ihalesi bugün sonuçlanacak.

- İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, Diyarbakır'da Valiliği ziyaret edecek ve Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜNSİAD) heyetiyle bir araya gelecek.

- Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazar Orhan Pamuk, 'Orhan Pamuk ve Edebiyatı' konulu sempozyuma katılarak öğrencilerle söyleşi yapacak.

- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, su kaçaklarıyla ilgili basın toplantısı yapacak.

- İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, Karşıyaka Toplum Merkezi tarafından gerçekleştirilecek toplu nikah törenine katılacak.

- Türkiye İhracatçı Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen TİM Akademi seminerleri Denizli'de yapılacak.

- Futbolda Fortis Türkiye Kupası 3. tur gruplarındaki 4. hafta mücadelesine, bugün yapılacak 5 maçla devam edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious