Türkiye gündemi

  • Giriş : 21.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili ve KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı ile İstanbul'daki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde görüşecek.

- Erdoğan, Marmaray Projesi kapsamında Ayrılıkçeşme ve Yedikule tünellerinin delinme törenine katılacak.

- TÜBİTAK'in ''2006 Yılı Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri'', TBMM Başkanı Bülen Arınç'ın da katılacağı törenle dağıtılacak.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Balıkesir Sanayi Odası'nca düzenlenen, 2005 yılı gelirleri üzerinden yüksek düzeyde vergi ödeyen ve ihracat yapan işadamlarının ödüllendirileceği törene katılacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanı Maria Van Hoeven ile Ankara'daki Hollanda Yüksek Öğretim Enstitüsü'nün açılış törenine katılacak.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Ankara'da Gazi Üniversitesi tarafından düzenlenen ''Yeni Sosyal Güvenlik Mevzuatı'' toplantısında konuşacak.

- Maliye Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı, EGM, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve PTT Genel Müdürlüğü arasında, düzenlenen basın toplantısının ardından protokol imzalanacak

- Danıştay'a yönelik saldırıyla ilgili davanın görülmesine, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek.

- Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Ankara'da bu yılın son toplantısını gerçekleştirecek. Ardından da toplantıya ilişkin açıklama yapılacak.

- Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya Bölgesi'nden sorumlu Başkan Yardımcısı Shigeo Katsu ziyaretini değerlendirecek

- Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, partisinin Beyşehir ve Seydişehir kongrelerine katılacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Kocaeli Sanayici ve İşadamları Derneği'nce düzenlenecek ''Liderler, Türkiye'nin Geleceğini Konuşuyor'' konulu konferansa katılacak.

- DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Van'da Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde, ''Türkiye'nin Gündemi, Siyaset ve Kültür'' konulu konferans verecek.

-Fransa Ulusal Meclisi'nin Ermeni soykırımı inkarını suç sayan yasa teklifini kabulünü protesto eden ve Türk vatandaşlığına geçmek isteyen Fransız tarihçi Jean Michel Thibaux, Akdeniz Üniversitesi'nde 'İlk Haçlı Seferi ve Dinler Çatışması' konulu konferans verecek.

- Dünya Kooperatifçilik Günü etkinlikleri çerçevesinde 'Türkiye'de Kooperatifler ve Toplum' konulu panel düzenlenecek

- Kamu İhale Kanunu'nda İş Deneyim Belgeleri başlığıyla düzenlenen konferans başlayacak. Açılış konuşmasını KİK Başkanı Hasan Gül yapacak.

- Çukurova Üniversitesi, TÜBİTAK, Adana ÜSAM ve Türk Patent Enstitüsü İşbirliğiyle "Rekabette Yeni Boyut, Patent, Marka ve Tasarım" konulu seminer TÜBİTAK ÜSAM Konferans Salonunda gerçekleşecek.

- Adana'da narenciyenin tüketim sorununun aşılması için bazı dernek ve sivil toplum kuruluşları "Sağlığımız için narenciye suyu içelim, yerli üretim yerli tüketim" adı altında kampanya başlatacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious