Türkiye gündemi

  • Giriş : 28.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Ankara'da ''Hazine Finansman Programı: 2006 yılı Gelişmeleri ile 2007 Öngörüleri''ne ilişkin basın toplantısı yapacak.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Ankara'da 3 yıllık İhracat Stratejik Planı'nı açıklayacak.

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Danışma Kurulu toplantısının açılışında konuşacak.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, ''Üçlü Danışma Kurulu'' toplantılarında işçi, işveren ve kamu görevlileri sendikaları konfederasyonlarının temsilcileriyle bir araya gelecek.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Sincan 1. Organize Sanayi Bölgesinde yapılacak olan ''Ankara Sanayi Odası Meslek Komiteleri Toplantısı''na katılacak.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Mersin'in Bozyazı ve Anamur ilçelerinde inceleme ve ziyaretlerde bulunacak, açılış törenlerine katılacak.

- Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan'ın yargılandığı davaya devam edilecek. Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın'ın yargılandığı davanın duruşması da bugün yapılacak.

- SHP Genel başkanı Karayalçın parti meclisi toplantısında iç ve dış gelişmeleri değerlendirecek.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu'yu ziyaret edecek.

- CHP Zonguldak Milletvekili Harun Akın "Futbol Federasyonunun Özerkliği ve Son Gelişmeler" hakkında basın toplantısı düzenleyecek.

- Sağlık Emekçileri Sendikası, 2006 yılı sağlık raporunu açıklayacak.

- İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda siyasi partilere çağrıda bulunacak.

- Eğitim Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer Öğretmenlerin Eğitim-Sosyal-Kültürel durumlarının değerlendirildiği raporu açıklayacak.

- İstanbul'daki 237 kamu binasının güçlendirilmesine ilişkin müşavirlik hizmet sözleşmeleri, Vali Muammer Güler'in de katılımıyla imzalanacak.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tuzla'nın Orhanlı ve Akfırat beldelerine doğal gaz verilmesi nedeniyle düzenlenen törene katılacak.

- Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu toplantısı, federasyonun Levent'teki merkezinde yapılacak.

- Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın toplantısı yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious